Toruń Basket Cup: Iran lepszy od Portugalii

Podczas drugiego dnia Toruń Basket Cup Iran wygrał z Portugalią 69:55.
news Zdjęcia | fot. Andrzej Romański

Iran wykorzystał niemoc w ataku Portugalczyków w pierwszych minutach meczu. Po trójce Behnama Yakchaliego ekipa trenera Mehmata Becirovicia wygrywała 9:3. Ważnym zawodnikiem okazał się jednak Joao Balseiro, dzięki czemu mecz stał się bardziej wyrównany. Po trafieniu Joao Guerreiro Portugalia wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie. Drugą część meczu Iran rozpoczął od serii 10:0 i dzięki akcji Sajjada Mashayekhiego miał już 12 punktów przewagi. Do końca pierwszej połowy ich rywale nie potrafili im zagrozić.

Mistrzowie Azji bardzo dobrze radzili sobie także w trzeciej kwarcie, w której udawało im się powiększać prowadzenie. W tym meczu grał już Hamed Haddadi i to po jego akcji Iran wygrywał nawet 46:30. Ostatnia część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Zespół prowadzony przez trenera Becirovicia pewnie pokonał Portugalię 69:55.

Iran – Portugalia 69:55 (16:14, 21:14, 16:11, 16:16)

Iran: Kazemi 13, Afegh 12, Haddadi 12, Sahakian 10, Yakhchali 9, Mashayekhi 7, Kardoust 4, Nikkhah Bahrami 2, Kamrani 0, Lalehzadeh 0, Zangeneh 0

Portugalia: Balseiro 14, Silva 11, Guerreiro 8, Soares 6, Fernandes 5, Pinto 5, Queiroz 4, Hallman 2, Lima 0, Ferreirinho 0