Zwycięstwo Znicza Basket w derbach Mazowsza

Po meczu walki, o wyniku którego decydowały pojedyńcze akcje, Znicz Basket Pruszków lepszy od Legii Warszawa w derbach Mazowsza. Stołeczny zespół czwartą kwartę przegrał 17:24, choć wykonywał dwa rzuty, które mogły doprowadzić do dogrywki. Na meczu w Pruszkowie był obecny pozyskany przez Legię Łukasz Wilczek, ale nie znalazł się w składzie meczowym.

Legia grał ze Zniczem Basket dwa razy przed sezonem i każde z tych spotkań było niezwykle wyrównane. O wyniku pierwszego przesądziła dogrywka, w drugim rozgrywanym na tydzień przed początkiem sezonu, niewiele do niej zabrakło.

Za sprawą Mateusza Bierwagena, którego odważne wejścia w pole trzech sekund raz za razem dziurawiły kosz gospodarzy podopieczni Piotra Bakuna rozpoczęli od prowadzenia 20:8, ale im dłużej trwały zawody, tym były bardziej wyrównane. Bierwagen po 12 minutach gry miał na swoim koncie 17 punktów (do przerwy 19 i 9/9 z gry), lecz po zmianie stron nie był jednak już tak widoczny.

Grający momentami niższym składem gospodarze środkowy fragment czwartej kwarty wygrali 14:3 i objęli prowadzenie, którego mimo zaciętej walki do samego końca Legia nie zdołała miejscowym odebrać.

Znicz Basket wygrał choć trafił tylko 12 z 21 rzutów wolnych, ale niespodziewanie miał więcej zbiórek (39:35) niż rywale.