Oczkowicz znaczy zwycięstwo! Niesamowite derby Podkarpacia

Pod koniec drugiej kwarty Miasto Szkła przegrywało z Sokołem Łańcut różnicą 25 punktów, ale ze zwycięstwa w derbach Podkarpacia cieszyli się gospodarze. Krośnianie wygrali 74:73, po rzucie za trzy punkty w ostatniej akcji meczu Dariusza Oczkowicza. W innym niedzielnym meczu pierwszą wygraną na zapleczu ekstraklasy zanotowali koszykarze meritumkredyt Pogoni Prudnik, którzy wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Dzięki najkorzystniejszemu stosunkowi koszy rzuconych do straconych liderem pierwszej ligi po dwóch kolejkach jest BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Komplet zwycięstw mają na swoim koncie również Miasto Szkła Krosno, Spójnia Stargard Szczeciński oraz Znicz Basket Pruszków.

Najwięcej punktów (25) w drugiej kolejce spotkań rzucił Mateusz Rutkowski z AZS Politechniki Poznań, dla którego starcie z GKS Tychy było najlepszym spotkaniem w karierze (11/13 z gry, 1 zbiórka i 3 asysty). Jego zespół przegrał jednak 60:73.

Mateusz Bierwagen przez 15 pierwszych minut meczu w Pruszkowie rzucił dla Legii Warszawa 19 punktów, ale później do końca spotkania już tylko jeden, a jego zespół przegrał 69:72. Pomimo to pochodzący z Bydgoszczy koszykarz zanotował największy wskaźnik Evaluation w drugiej serii spotkań (20 pkt, 9/11 z gry i 1/3 za 1, 8 zbiórek, 4 asysty, 1 przechwyt i 4 straty).