Zaskakująca porażka BM Slam Stali, Miasto Szkła samodzielnym liderem

Norbert Kulon okazał się nie lada wzmocnieniem GTK Gliwice. Beniaminek pierwszej ligi niespodziewanie pokonał po dogrywce BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, a dla 22-letniego wychowanka Śląska Wrocław był to debiut w nowym zespole. Porażka ostrowskiej Stali oznacza, że samodzielnym liderem zostało Miasto Szkła Krosna, które wygrało dziewięć kolejnych spotkań. Tym razem ludzie Michała Barana okazali się lepsi od grającego bez dwóch rozgrywających SKK Siedlce.
news Zdjęcia | Julka Dutkiewicz, ksstal.pl

Do dodatkowego czasu gry w Gliwicach doprowadził rzutem za dwa punkty Adrian Mroczek-Truskowski. Później każda ze stron, w tym Norbert Kulon, miała po dwie akcje na zakończenie meczu w regulaminowym czasie gry, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.

Dogrywka wyraźnie należała do gospodarzy. Zespół poderał Tomasz Wróbel, który oprócz dokładnego podania do Łukasza Paula w krótkim odstępie czasu rzucił 4 punkty. Później jego śladem poszli pozostali zawodnicy. Debiutujący w drużynie GTK Norbert Kulon przebywał na boisku ponad 29 minut, rzucajac w tym czasie 9 punktów (2/10 z gry i 5/6 za 1) oraz 7 asyst i 7 wymuszonych fauli. Znów dobre spotkanie w GTK rozegrał debiutujący w pierwszej lidze Paweł Szymański (18 pkt i 3 zbiórki).

Z dziewiątej wygranej w sezonie cieszyli się w Krośnie koszykarze Miasta Szkła, choć wynik na ich korzyść rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarcie. Grające bez dwóch rozgrywających SKK Siedlce jeszcze na 6,5 minuty przed końcem prowadziło różnicą trzech punktów (60:57), ale wówczas straciło dziesięć punktów z rzędu, co w końcowym rezultacie przesądziło o porażce mazowieckiego zespołu. Z double-double zawody w siedleckim zespole zakończyli Łukasz Ratajczak (16 pkt i 10 zbiórek) oraz Daniel Wall (12 pkt, 11 zbiórek a także 5 strat).Miasto Szkła w całym spotkaniu z 41 rzutów za trzy punkty wykorzystało 19.

• 22.11.2014 17:30