2LM, gr. A: Niesamowite statystyki w Kołobrzegu!

Rzadko okazję do świętowania po końcowej syrenie mają koszykarze Kotwicy 50 Kołobrzeg, ale po starciu z Basketem Piła mieli ku temu okazję! Drużyna znad morskiego miasta wygrała czwarty mecz w sezonie, w czym spora zasługa znanych z ekstraklasowych parkietów Grzegorza Arabasa i Marko Djuricia. Pierwszy w 32 minuty rzucił 41 punktów, drugi choć jest nominalnym środkowym popisał się nieczęsto spotykanym na tej pozycji triple-double (17 pkt, 18 zbiórek i 10 asyst).

Po zakończonym dogrywką meczu punkty w Gdyni stracił wicelider Politechnika Gdańsk, ulegając drugiej drużynie Asseco 73:75. Ponad połowę punktów dla zwycięzców rzucili dwaj zawodnicy: Chris Paredes (32 pkt i 7 zbiórek) oraz Daniel Grujić (16 pkt i 15 zbiórek).

Potknięcie Politechniki wykorzystała Noteć Inowrocław, która po niełatwym meczu pokonała na wyjeździe SMS PZKosz Władysławowo. O wyniku tego meczu także decydował dodatkowy czas gry.