Kadra U18 mężczyzn: Turniej w Cetniewie - dzień 1

W międzynarodowym turnieju juniorów w Cetniewie biorą udział drużyny narodowe Turcji, Niemiec, Hiszpanii oraz Polski. Za nami pierwszy dzień zmagań, niestety nie był on szczęśliwy dla naszej drużyny narodowej.

W pierwszym meczu imprezy reprezentacja Hiszpanii pokonała swoich rówieśników z Turcji 79:57. Losy
spotkania rozstrzygnęła druga kwarta, którą zespół z Półwyspu Iberyjskiego wygrał 21:10. Zawodnicy trenera Luisa Torresa, który w 2011 roku ze swoimi podopiecznymi wywalczył Mistrzostwo Europy w tej
kategorii wiekowej podczas turnieju rozgrywanego we Wrocławiu, dzięki agresywnej obronie i szybkim kontratakom w 18. minucie uzyskali 21-punktową przewagę i utrzymali ją do końcowej syreny. W ekipie zwycięzców na wyróżnienie zasłużyli: zdobywca 18 punktów Jonathan Rodriguez oraz Sergi Calvo ( 10 punktów i 6 asyst). W zespole Turcji najskuteczniejszy był Omer Yurtseven autor 18 punktów i 11 zbiórek.

STATYSTYKI

Reprezentacja Polski juniorów w swoim pierwszy meczu podczas turnieju w Cetniewie okazała się wyraźnie gorsza od rówieśników z Niemiec, przegrywając 55:84. Nasi zawodnicy ustępowali rywalom pod każdym względem. Słaba skuteczność z linii rzutów wolnych 42,9 % przy 74 % skuteczności rywala oraz dominacja zawodników zza Odry na tablicach były głównymi przyczynami tak wysokiej porażki biało-czerwonych. Nasza drużyna miała też kłopoty w organizacji gry w ataku pozycyjnym. Wszystkie te aspekty znalazły odzwierciedlenie w wyniku końcowym spotkania. Prym wśród zwycięzców wiedli Isaiah Hartenstein zdobywca 16 punktów oraz Marcel Kessen który dorzucił 14 punktów. Dla Polaków najwięcej punktów rzucił Michał Kierlewicz.