Znakomity tydzień Ponitki. Jak grali Polacy za granicą?

Dwa blisko 20-punktowe występy zaliczył w minionym tygodniu Mateusz Ponitka. Komplet zwycięstw zanotował Marcin Gortat i jego Washington Wizards. Zwycięstwo odniósł także zespół Adama Waczyńskiego.

Cztery mecze w siedem dni rozegrał Marcin Gortat. Tydzień zaczął od 21 punktów i 12 zbiórek przeciwko Boston Celtics. Dwa dni później nasz jedynak w NBA zanotował 10 punktów i 5 zbiórek, a przeciwnikiem Washington Wizards byli Orlando Magic. Po kolejnych dwóch dniach w meczu na szczycie z Los Angeles Clippers Polak rzucił 18 punktów i zebrał 2 piłki. Ostatnim meczem w minionym tygodniu był pojedynek z Utah Jazz. Gortat zagrał słaby mecz, zdobywając jedynie 5 punktów i zbierając 7 piłek. Co najważniejsze, wszystkie mecze w ubiegłym tygodniu padły łupem Washington Wizards.

FC Barcelona z Maciejem Lampe w składzie przegrała w Eurolidze z Fenerbachce Ulker Stambuł. Mimo, że mecz trwał aż 45 minut, to Polak na parkiecie spędził tylko 11 minut. W tym czasie zdołał zdobyć 2 punkty i zebrać 2 piłki z tablicy. W lidze Katalończycy łatwo pokonali CAI Saragossa 90:67. Wkład Lampego w zwycięstwo to 8 punktów i 4 zbiórki w 21 minut gry.

Adam Waczyński przeciwko Tuenti Móvil Estudiantes rzucił 7 punktów. Reprezentacyjny rzucający na boisku spędził niespełna 16 minut, a jego zespół wygrał 60:59

Solidny występ ma na koncie Thomas Kelati. Skrzydłowy UCAM Murcia zanotował 10 punktów i 4 zbiórki. Jego zespół wygrał z Morabanc Andorra 74:68.

Aż 36 minut spędził na parkiecie w meczu przeciwko Pau-Lacq-Orthez Michał Ignerski. W tym czasie skrzydłowy Le Mans rzucił 11 punktów i zebrał 6 piłek. Zespół Polaka wygrał 83:78.

Świetny tydzień ma za sobą Mateusz Ponitka. Rzucający Telenetu Ostenda rozegrał dwa mecze i w obu był jednym z liderów zespołu. Przeciwko Asvel Lyon Villeurbanne w ramach Eurocup Ponitka zanotował 15 punktów (7/8 z gry), 3 zbiórki, 2 asysty i 3 przechwyty. Telenet wygrał ten mecz 78:70. Równie dobrze Polak zagrał w lidze. Jego zespół pokonał Proximus Spirou 91:72, a rzucający kadry rzucił 18 i zebrał 3 piłki.

Świetny występ zanotował Przemysław Karnowski. Środkowy Gonzagi Bulldogs w meczu z Washington St Cougars rzucił 22 punkty, zebrał 8 piłek i asystował kolegom 3 razy. W drugim meczu w minionym tygodniu zespół Karnowskiego zmierzył się z UCLA Bruins. Center z Torunia w tym spotkaniu zanotował 10 punktów i 4 zbiórki. Drugi z reprezentantów Polski w NCAA, Tomasz Gielo, odpoczywa z powodu kontuzji.

udostępnij