Wisła Can-Pack grała przy trzynastotysięcznej publiczności

Mistrzynie Polski, Wisła Can-Pack, swoje spotkanie w Eurolidze kobiet z Galatasaray Stambuł rozegrały w Kraków Arenie. Mecz, wygrany przez Turczynki 64:53, obejrzało dokładnie 12990 kibiców.
news Zdjęcia | fot. Leszek Stępień

O zwycięstwie Turczynek zadecydowała głównie druga kwarta, którą Galatasaray wygrał aż 18:6. W drugiej połowie spotkania mistrzyniom Polski nie udało się odrobić już tych strat. Najlepszą zawodniczką zespołu ze Stambułu była Nuria Martinez, która zdobyła 17 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst. W ekipie z Krakowa wyróżniała się Jantel Lavender, kończąca mecz z 23 punktami i 11 zbiórkami na koncie.

Wisła Can-Pack Kraków - Galatasaray Stambuł 53:64 (15:16, 6:18, 15:17, 17:13)

Wisła Can-Pack: Lavender 23, Quigley 15, Żurowska-Cegielska 4, Vandersloot 4, Abdi 4, Petronyte 3, Ouvina 0, Kaczmarczyk 0, Skobel 0

Galatasaray: Martinez 17, Casas 12, Dubljević 11, Lyttle 10, Bone 8, Kimyacioglu 6, Gunay 0, Yilmaz 0