Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych z Pucharem Polski PZKosz

Nie było wielkich emocji w finale Pucharu Polski PZKosz, w którym Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonał SKK Siedlce. Gospodarze turnieju finałowego Final Four w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój wygrali aż 91:62, będąc zespołem lepszym w każdej z czterech kwart. MVP imprezy powędrowało dla środkowego Górnika Piotra Niedźwiedzkiego.

Były reprezentant młodzieżowych kadr narodowych w finale z SKK rzucił 20 punktów i miał 12 zbiórek oraz 3 bloki. Dzień wcześniej w półfinale z ACK UTH Rosą Radom zanotował 13 punktów, 12 zbiórek i 5 bloków.

Górnik w finale prowadził od samego początku i spokojnie powiększał swoją przewagę z każdą minutą. Gospodarze doskonale wypadli zwłaszcza w trzeciej, wygranej 24:8, kwarcie meczu.

W meczu o 3. miejsce pierwszoligowy zespół z Radomia pokonał beniaminka drugiej ligi Jamalex Polonię 1912 Leszno.

MVP turnieju: Piotr Niedźwiedzki (Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych)

Pierwsza piątka: Rafał Niesobski (Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych), Rafał Glapiński (Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych), Łukasz Ratajczak (SKK Siedlce), Filip Zegzuła (ACK UTH Rosa Radom), Jacek Łukomski (Jamalex Polonia 1912 Leszno)