V Ogólnopolski Festiwal Koszykówki w Bydgoszczy

W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w Bydgoszczy odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Koszykówki z okazji Dnia Dziecka dla Młodziczek młodszych (rocznik 2002) i Zuchów (rocznik 2004).

1. CEL TURNIEJU
Popularyzacja koszykówki wśród dzieci i młodzieży.

2. ORGANIZATOR
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz.

3. PARTNERZY
Urząd Miasta Bydgoszczy, Zespół Szkół nr 26 w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Kujawko-Pomorski Związek Koszykówki,

4. TERMIN TURNIEJU
05-07 czerwca 2015 roku (przyjazd zespołów w dniu rozpoczęcia turnieju, pierwsze mecze zaczynamy o godzinie 13:00).

5. MIEJSCE TURNIEJU
Hale sportowe na terenie miasta Bydgoszczy.

6. UCZESTNICY
8 zespołów z rocznika 2002 i 8 zespołów z rocznika 2004.

7. NOCLEG I WYZYWIENIE
Bursa nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy, ul. Bartosza Głowackiego 37, 85-717 Bydgoszcz (2 noclegi i wyżywienie od obiadu 05.06.2015 r. do obiadu 07.06.2015 r., zakwaterowanie 05.06.2015 r. po godzinie 12:00).

8. OPŁATY
- wpisowe: 250 zł płatne po zakwalifikowaniu drużyny do turnieju na konto:
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz
Bank PKO, rachunek nr: 03 1240 1183 1111 0010 5497 6381,
- koszty udziału: 170 zł od osoby płatne przelewem lub gotówką.

9. NAGRODY
Puchary, medale, nagrody indywidualne (MVP, pierwsza piątka turnieju, król strzelców, najlepsza zawodniczka w zespole, wyróżniająca zawodniczka w zespole), koszulki okolicznościowe dla wszystkich uczestników.

10. PRZEPISY GRY
Obowiązują przepisy FIBA z następującymi zmianami:
- mecze rozgrywane będą w formie 7 kwart (6 x 5’ i 1 x 10’ – ostatnia kwarta czas zatrzymywany jeśli różnica w wyniku jest mniejsza lub równa 10 punktów),
- mecze rozgrywane będą na kosze zawieszone na wysokości 2,60 m piłkami nr 5, linia rzutów wolnych w odległości 4 metrów od kosza,
- w przypadku remisu zarządza się 3-minutową dogrywkę.

11. ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie udziału w turnieju wraz z orientacyjną ilością zawodniczek i osób kadry należy przesyłać do 30.04.2015 r. na adres e-mail: muksbydgoszcz@op.pl. O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udzielają:
Krzysztof Janik, tel. 508-108-045,
Rafał Bejtka, tel. 783-699-881.

Tradycyjnie we wrześniu odbędzie się VII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Impreza planowana jest w terminach:
04-06.09.2015 r. – Juniorki (1998), Kadetki (2000), Młodziczki (2002)
18-20.09.2015 r. – Młodziczki młodsze (2003) i Żaczki (2004)