BM Slam Stal pewnie wygrywa z Legią! Trójka ucieka

Pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego a być może nawet pierwsza trójka nie dla koszykarzy Legii Warszawa. Stołeczny zespół w najciekawszym sobotnim meczu 20. kolejki pierwszej ligi uległ na wyjeździe BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, w połowie trzeciej kwarty przegrywając różnicą 24 punktów. Także dwa zespoły z Podkarpacia powiększyły swoją przewagę nad resztą stawki. Miasto Szkła pokonało w Krośnie Znicza Basket, zaś Sokół pokonał w Poznaniu AZS Politechnikę.
news Zdjęcia | Julka Dutkiewicz, ksstal.pl

W starciu dwóch drużyn, grających w poprzednim sezonie w jednej grupie drugiej ligi GKS Tychy minimalnie lepszy od GTK Gliwice. Lepsi w dwumeczu są jednak podopieczni Łukasza Kopery.

Artut Grygiel rzucił 11 pierwszych punktów - 18 w całym meczu - dla meritumkredyt Pogoni Prudnik, ale nie poprowadził swojego zespołu do zwycięstwa w Stargardzie Szczecińskim.

W drugim kolejnym spotkaniu mniej niż 50 punktów rzucili koszykarze AZS Politechniki Poznań. Zespół z Wielkopolski w poprzednim tygodniu rzucił w Warszawie Legii 41 punktów, tym razem w starciu z Sokołem Łańcut tylko o cztery więcej. Mimo to gospodarze w połowie drugiej kwarty prowadzili 21:13, ale później na parkiecie dominowali już przyjezdni.