Pierwsza trójka nie przegrywa spotkań

Nie będzie żadnych zmian na trzech czołowych miejsach w tabeli pierwszej ligi. Swoje mecze wygrały bowiem Miasto Szkła Krosno, Sokół Łańcut oraz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. W starciu drużyn walczących o czwartwą pozycję w lidze Zagłębie Sosnowiec lepsza od Znicza Basket. Gospodarze nie uzyskali jednak korzystnego wyniku dwumeczu. Niedzielnym starciu dwóch innych drużyn z pierwszej ósemki Spójnia Stargard Szczeciński lepsza od stołecznej Legii.

Nowy parkiet w Prudniku nie okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. Pogoń w starciu z walczącym o pierwsze miejsce Sokołem Łańcut do przerwy przegrywała różnicą szesnastu punktów i do końca spotkania nie potrafiła zniwelować tej przewagi. Z dobrej strony w Prudniku zaprezentowali się Rafał Kulikowski (21 pkt i 15 zbiórek) oraz Karol Szpyrka (16 pkt i 6 zbiórek), dla którego było to ostatnie spotkanie w sezonie.

Niewielkie szanse na uniknięcie fazy play-out ma SKK Siedlce. Zespół z Mazowsza uległ na własnym parkiecie Miastu Szkła Krosno, niemal od początku zawodów stanowiąc tło dla dobrze dysponowanych rywali. Pięciu zawodników gości zakończyło zawody z dorobkiem przynajmniej dziesięciu punktów, najwięcej uzyskali rezerwowi w tym dniu Marcin Salamonik (19 pkt i 6 asyst) oraz Jakub Dłuski (17 pkt i 9 zbiórek).

Bardzo szybko rozstrzygnął się również mecz w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie BM Slam Stal pokonała mające jeszcze cień szansy na znalezienie się w fazie play-off GTK Gliwice. Jedynie Tomasz Ochońko przebywał w tym spotkaniu na parkiecie 30 minut, pozostali podstawowi koszykarze grali znacznie krócej. Wojciech Żurawski w niespełna 20 minut rzucił 16 pkt (7/7 z gry) oraz miał 9 zbiórek.

Trio Marek Piechowicz (23 pkt, 10 zbiórek i 5 asyst), Paweł Bogdanowicz (18 pkt, 6 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty) oraz Grzegorz Mordzak (13 pkt) przesądziło o zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec nad Zniczem Basket Pruszków.

Dwa mecze w cztery dni z drużynami z czołówki rozegrali koszykarze Spójni Stargard Szczeciński. W środę po zaciętym meczu ulegli Zniczowi Basket, tym razem pokonali Legię 73:66. Po przerwie spowodowanej chorobą na boisko wrócił Rafał Bigus, który miał 9 pkt i 13 zbiórek.