Miasto Szkła samodzielnym liderem pierwszej ligi

Do 7 marca 2015 roku niepokonani w tym sezonie byli koszykarze Sokoła Łańcut. Zespół z Podkarpacia, który przed 23. serią spotkań miał tyle samo punktów co prowadzące Miasto Szkła Krosno, osłabiony brakiem kontuzjowanych Karola Szpyrki i Rafała Kulikowskiego przegrał z Legią . Tym samym samodzielnym liderem pierwszej ligi zostali podopieczni Michała Barana, lepsi w sobotę od GKS Tychy.

Przygniatającą przewagę od pierwszych minut meczu w Krośnie wypracowali zawodnicy Miasta Szkła. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 25:6 i powiększali tę przewagę z każdą kolejną kwartą. 21 punktów uzyskał Adam Parzych.

Zacięty do ostatnich minut był mecz w Łańcucie, w którym Legia w trzeciej kwarcie prowadziła 52:45, ale straciła tę przewagę w zaledwie 150 sekund. Gospodarze od początku zawodów mieli problem z przewinieniami, co odbiło się na nich w końcówce. Legia z tego powodu wykonywała dużo rzutów wolnych w ostatnich dwóch minutach, wykorzystując aż 7 z 8 prób. Sokół próbował odrabiać straty, ale nie zdołał doprowadzić do dogrywki, przegrywając 76:78. 15 pkt i 10 zbiórek miał skrzydłowy stołecznego zespołu Marcel Wilczek.

Duży krok w kierunku uniknięcia fazy play-out wykonali koszykarze GTK Gliwice, ogrywając na własnym parkiecie meritumkredyt Pogoń Prudnik. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 27:8, ale jeszcze przed zmianą stron pozwolili zbliżyć się przyjezdnym na odległość jednego trafienia z gry. Najlepszym zawodnikiem meczu był Artur Donigiewicz (18 pkt, 7 zbiórek i 2 bloki), który z powodu pięciu przwewinień nie dokończył zawodów.

Rzut z dystansu Marcina Stokłosy w przedostatniej akcji meczu dał zwycięstwo Spójni w Sosnowcu. Grające bez Pawła Bogdanowicza i Marcina Kosińskiego Zagłębie miało jeszcze szansę odwrócić losy meczu, ale Patryk Nowerski nie trafił za dwa punkty. Chwilę przed rzutem Stokłosy gospodarzy na prowadzenie 72:70, wyprowadził Kamil Wójciak, trafiając za 3 punkty, a później wykorzystując 1 z 2 rzutów wolnych.