2LM, gr. A-D: Wyniki piątej kolejki

Jedynie w grupie B oraz D kontynuowane są rozgrywki drugiej ligi o utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek. W pozostałych poznaliśmy już drużyny, które pożegnały się z rozgrywkami, które zgodnie z regulaminem zostały z tego powodu przerwane.

Ostatnia w grupie D Obra na niecałe dwie minuty przed końcem prowadziła na własnym parkiecie z Exact System Śląskiem Wrocław różnicą sześciu punktów, ale w ostatniej akcji meczu straciła punkty po zagraniu 2+1, przegrywając zawody 78:79. Na skutek tej porażki beniaminek do bezpiecznego miejsca traci trzy punkty. Do końca rozgrywek pozostało tylko pięć kolejek.

Kiedy zostanie rozstrzygnięta kwestia spadku (różnica punktowa między ostatnim a przedostatnim zespołem będzie nie do odrobienia nie licząc ewentualnych walkowerów), rozgrywki ulegają zakończeniu. W takiej sytuacji rozgrywki mogą być kontynuowane do 10. kolejki tylko w przypadku, jeśli kluby uczestniczące w rozgrywkach zgłoszą jednobrzmiący wniosek w tej sprawie.

Z grup C i D prawo gry w rozgrywkach utracą zespoły z 11. miejsca, w grupie A spadnie drużyna z 10. pozycji. Spadkowiczem w grupie B jest PWiK Piaseczno, które wycofało się w trakcie rozgrywek.