Zgodnie z regulaminem rozgrywek dziewiąte GTK Gliwice i dziesiąty GKS Tychy po rundzie zasadniczej zakończyły sezon.
Awans do półfinału uzyskają drużyny, które jako pierwsze wygrają trzy spotkania w pierwszej rundzie play-off. Rywalizacja o utrzymanie w pierwszej rundzie gra się do dwóch porażek.
W zestawieniu ujęci zostali tylko zawodnicy z co najmniej 13 występami w pierwszej lidze w tym sezonie.
Pary play-off
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (1*) - Zagłębie Sosnowiec (8) (sobota, i niedziela, godzina 18:30) TRANSMISJA - esporttv.pl
Bilans w rundzie zasadniczej: BM Slam Stal (20 zwycięstw i 6 porażek) - Zagłębie (14 zwycięstw i 12 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Ochońko (14,7 pkt) - Paweł Bogdanowicz (14,1 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Wojciech Żurawski (8,1 zbiórki) - Patryk Nowerski (7,8 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Ochońko (4,2 asysty) - Marcin Kosiński (5,1 asysty)
W rundzie zasadniczej: 83 : 50 w Ostrowie Wlkp. i 79 : 67 w Sosnowcu
PTG Sokół Łańcut (2) - ACK UTH Rosa Radom (7) (sobota i niedziela, godzina 17:30)
Bilans w rundzie zasadniczej: Sokół (20 zwycięstw i 6 porażek) - ACK UTH (14 zwycięstw i 12 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Szymon Rduch (14,2 pkt) - Daniel Szymkiewicz (15,9 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Rafał Kulikowski (8,0 zbiórki) - Łukasz Bonarek (6,0 pkt)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Karol Szpyrka (3,4 asysty) - Jakub Schenk (5,8 asysty)
W rundzie zasadniczej: 77 : 52 w Łańcucie i 92 : 73 w Radomiu
Miasto Szkła Krosno (3) - MKS Znicz Basket Pruszków (6) (sobota i niedziela, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Miasto Szkła (20 zwycięstw i 6 porażek) - Znicz Basket (15 zwycięstw i 11 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Dariusz Oczkowicz (15,1 pkt) - Marcin Kowalewski (13,3 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Salamonik (6,4 zbiórki) - Adam Linowski (9,0 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Michał Baran (5,6 asysty) - Paweł Hybiak (4,7 asysty)
W rundzie zasadniczej: 66 : 78 w Pruszkowie i 96 : 78 w Krośnie
Legia Warszawa (4) - KS Spójnia Stargard Szczeciński (5) (sobota godzina 19:16, niedziela godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Legia (15 zwycięstw i 11 porażek) - Spójnia (15 zwycięstw i 11 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Marcel Wilczek (13,8 pkt) - Piotr Pluta (15,8 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcel Wilczek (7,7 zbiórki) - Rafał Bigus (11,2 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Łukasz Wilczek (7,7 asysty) - Marcin Stokłosa (4,6 asysty)
W rundzie zasadniczej: 79 : 69 w Warszawie i 73 : 66 w Stargadzie Szczecińskim
Pary play-out
meritumkredyt Pogoń Prudnik (11) - AZS Politechnika Poznań (14) (sobota, godzina 17:30)
Bilans w rundzie zasadniczej: meritumkredyt Pogoń (8 zwycięstw i 18 porażek) - AZS (4 zwycięstwa - 24 porażki)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Artur Grygiel (14,9 pkt) - Tomasz Baszak (13,4 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Adam Cichoń i Tomasz Nowakowski (4,7 zbiórki) - Michał Szydłowski (7,0 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Krzysztof Chmielarz (4,0 asysty) - Mateusz Rutkowski (2,4 asysty)
W rundzie zasadniczej: 82 : 65 w Prudniku i 61 : 55 w Poznaniu
Astoria Bydgoszcz (12) - SKK Siedlce (13) (niedziela, godzina 19:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Astoria (8 zwycięstw i 18 porażek) - SKK (7 zwycięstw i 19 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Prostak (12,7 pkt) - Rafał Sobiło (11,5 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Dorian Szyttenholm (6,8 zbiórki) - Dorian Szyttenholm (8,1 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Prostak (3,9 asysty) - Kamil Michalski (3,7 asysty)
W rundzie zasadniczej: 78 : 88 w Bydgoszczy i 76 : 64 w Siedlcach
* - cyfra w nawiasie oznacza miejsce na koniec rundy zasadniczej.