Drugi krok BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w kierunku PLK

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski ponownie lepsi od Sokoła Łańcut w finale pierwszej ligi.

Znów o wyniku spotkania decydowały pojedyncze akcje. Pierwszy mecz o awans do PLK rozstrzygnął się po dogrywce, tym razem gospodarze wygrali 74:72, ale druga drużyna sezonu zasadniczego w ostatniej akcji meczu rzucała na zwycięstwo.

BM Slam Stal głównie za sprawą dobrej gry Wojciecha Pisarczyka (12 pkt w tym okresie) po dziesięciu minutach prowadziła 29:18. Później mecz się jednak wyrównał, a po zmianie stron łańcucianie zaczęli odrabiać straty. W połowie czwartej kwarty po rzucie Rafała Kulikowskiego (łącznie 20 pkt) był remis 67:67 i wielkie emocje do samego końca. Goście w ostatniej minucie dwukrotnie rzucali z dystansu na zwycięstwo, ale obie próby nie znalazły drogi do kosza.

W finale gra się do trzech zwycięstw. Zwycięzca wywalczy prawo do gry w PLK. Teraz rywalizacja przenosi się do Łańcuta. Trzeci mecz odbędzie się 16 maja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie.