MUKS WSG Supravis Bydgoszcz mistrzem Polski juniorek!

Rewelacyjna, wygrana aż 44:14, druga połowa zapewniła koszykarkom MUKS WSG Supravis Bydgoszcz zwycięstwo w finale mistrzostw Polski do lat 18. W starciu o brąz UKS Trójka OSiR Żyrardów lepsza od Bryzy Politechnika Gdańska. MVP turnieju finałowego została wybrana Weronika Papiernik.

Sezon 2014/2015 w kategorii juniorek bez wątpienia należał do podopiecznych Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego. Bydgoszczanki w drodze po mistrzostwo kraju przegrały tylko jedno spotkanie i to na szczeblu rozgrywek prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki. Począwszy od rozgrywek strefowych nie miały sobie równych, pewnie przedzierając się przez turniej półfinałowy w Bydgoszczy.

W rozgrywanym w Poznaniu pięciodniowej imprezie MUKS WSG Supravis w rozgrywkach grupowych okazał się lepszy od jedynego zespołu, który potrafił pokonać późniejsze mistrzynie, czyli MMKS Katarzynek Toruń, a także SKS 12 Warszawa i późniejszym brązowych medalistek UKS Trójka-OSiR Żyrardów.

Najwyższą formę bydgoszczanki zaprezentowały w najważniejszej fazie zmagań. Najpierw bez większych problemów pokonały w półfinale Bryzę Politechnikę Gdańską, zaś w finale okazały się lepsze od poznańskiego MUKS-u.

Decydujący mecz rozpoczął się po myśli MUKS WSG Supravis. Za sprawą dobrej gry w obronie oraz umiejętnemu panowaniu nad piłką w ataku bydgoszczanki prowadziły 18:8, zdobywając wiele punktów po szybkich kontratakach. Gdy jednak miejscowe, które w drodze do finału nie przegrały ani jednego meczu, ograniczyły liczbę strat, obraz gry uległ radykalnej zmianie. Zawodniczki Krzysztofa Dobrowolskiego potrafiły wypracować dziesięciopunktową przewagę, a do szatni udały się prowadząc 37:29.

Druga część meczu to jednak absolutna dominacja późniejszych mistrzyń Polski. Zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie MUKS WSG Supravis triumfował 22:7, fragment meczu pomiędzy 30. a 37. minutą wygrywając aż 24:2. Bydgoszczankom nie przeszkadzało przy tym zmęczenie. W finale pięć zawodniczek przebywało na parkiecie przynajmniej 35 minut, z czego zdecydowana większość 38.
To trzeci medal mistrzostw grupy prowadzonej przez Krzysztofa Janika. Obecne juniorki triumfowały wcześniej w kategorii młodziczek oraz zajęły trzecie miejsce wśród kadetek.

Podobnie jak przed dwoma laty w kategorii do lat 16, na trzecim miejscu zmagania w turnieju juniorek zakończyły koszykarki UKS Trójka OSiR Żyrardów. O ich sukcesie przesądziła druga, wygrana 27:9, kwarta meczu. Bryza Politechnika Gdańska próbowała odrabiać straty z tej części meczu, ale nie zbliżyła się na mniej niż pięć punktów.