Francuzki pewnie wygrywają z Polską

Francja pokonała Reprezentację Polski 70:49 podczas drugiego dnia turnieju towarzyskiego. Najlepszą zawodniczką zespołu trenera Jacka Winnickiego była Ewelina Kobryn z 18 punktami.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Reprezentantki Francji od samego początku spotkania pokazywały, że są bardzo silnym zespołem. Po rzutach wolnych Sandrine Grudy było 6:2, a później trafienie Endy Miyem dało gospodyniom turnieju prowadzenie 19:7. W polskiej ekipie wyróżniała się Julie McBride, ale to było za mało na przeciwniczki. Podobnie było w drugiej kwarcie. Bardzo dobrze radziła sobie Ewelina Kobryn – ciągle jednak to Francuzki były stroną przeważającą. Po akcji 2+1 Grudy rywalki wygrywały nawet 40:19.

Trzecia kwarta była już trochę bardziej wyrównana, ale zespół trenera Jacka Winnickiego nie odrabiał strat. Nie do zatrzymania była Gruda, a świetnie radziła sobie także Miyem. Dzięki rzutowi z dystansu tej ostatniej Trójkolorowe prowadziły 60:35. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła. Francja kontrolowała sytuację na parkiecie i nie pozwoliła Biało-Czerwonym na zbliżenie się. Ostatecznie gospodynie wygrały 70:49.

Ostatniego dnia turnieju o godz. 17.00 Polki zagrają z Włoszkami.

Francja – Polska 70:49 (21-9, 19-11, 20-15, 10-14)

Francja: Gruda 21, Miyem 21, Skrela 6, Salagnac 5, Ciak 4, Tchatchouang 3, Epoupa 3, Ayayi 3, Michel 2, Dumerc 2, Cata Chitiga 0, Lardy 0

Polska: Kobryn 18, McBride 13, Międzik 5, Żurowska-Cegielska 4, Skobel 4, Koc 3, Krężel 2, Owczarzak 0, Pawlak 0, Misiuk 0, Jujka 0, Leciejewska 0