Polki pokonują Włoszki po dogrywce

Reprezentacja Polski pokonała po dogrywce Włochy 68:62 podczas ostatniego dnia turnieju towarzyskiego we Francji. Ewelina Kobryn zdobyła dla naszej kadry 19 punktów.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane i dopiero później, po rzutach Raffaelli Masciadri i Alessandry Formica, rywalki wyszły na pięciopunktową przewagę. Polki nie potrafiły zmniejszyć tego prowadzenia w drugiej części spotkania. Starały się to robić Justyna Żurowska-Cegielska i Ewelina Kobryn, ale Włoszki ciągle kontrolowały sytuację na parkiecie. Po trójce Magdaleny Gorini rywalki wygrywały nawet 36:22.

Trzecia kwarta przyniosła lepszą grę Biało-Czerwonych. Polki odrabiały straty – po trójce Julie McBride potrafiły zbliżyć się na pięć punktów. Włoszki nie dawały się jednak przegonić. Zmieniło się to w czwartej części meczu. Na około trzy minuty przed końcem kwarty akcja Agnieszki Skobel zmniejszyła straty do jednego punktu, a trochę później trafienie Eweliny Kobryn dało prowadzenie zespołowi trenera Jacka Winnickiego. Końcówka była bardzo wyrównana i ostatecznie nie przyniosła rozstrzygnięcia. Po 40 minutach był remis 58:58.

Dogrywkę świetnie rozpoczęły Julie McBride i Magdalena Leciejewska. Dzięki trafieniom tych zawodniczek przewaga Reprezentacji Polski wynosiła już osiem punktów, a Włoszki nie potrafiły jej zniwelować. Ostatecznie nasza kadra wygrała 68:62.

Włochy będą grupowym rywalem kadry podczas EuroBasketu. Mistrzostwa Europy rozpoczynają się już 11 czerwca. Swój pierwszy mecz Biało-Czerwone rozegrają z Turcją.

Włochy – Polska 62:68 (18-13, 18-13, 13-15, 9-17, d. 4-10)

Włochy: Gorini 9, Fassina 9, Consolini 8, Dotto 8, Crippa 8, Formica 8, Masciadri 6, Bestagno 4, Gatti 1, Ress 1, Zanoni 0, Laterza 0

Polska: Kobryn 19, McBride 16, Koc 7, Krężel 5, Pawlak 5, Leciejewska 4, Skobel 4, Żurowska-Cegielska 3, Międzik 3, Owczarzak 2, Misiuk 0