Półfinał mistrzostw Europy U20 nie dla Polek

Reprezentacja Polski koszykarek do lat 20 przegrała w ćwierćfinale mistrzostw Europy z faworyzowaną Hiszpanią 52:71. Biało-czerwone czeka teraz walka o miejsca 5-8.

Dla Hiszpanii było to siódme, kolejne zwycięstwo w turnieju. Mimo to Polki zagrały ambitnie i długo były blisko sprawienia niespodzianki. Zaczęło się źle, bo od wyniku 5:14, ale za sprawą zrywu w drugiej kwarcie - piętnaście punktów z rzędu! - nasz zespół do przerwy przegrywał do przerwy różnicą zaledwie jednego punktu, a dziesięć minut przed końcem było 43:49. W ostatniej części zawodów rywalki potrafiły powiększyć tę przewagę, dzięki czemu po końcowej syrenie cieszyły się z wygranej.

W walce o miejsca 5 - 8 podopieczne Romana Skrzecza zmierzą się teraz z Portugalkami, które w piątkowy wieczór okazały się słabsze od rówieśniczek z Rosji. Początek zawodów o godzinie 16:15.

Polska - Hiszpania 52:71 (6:18, 22:11, 15:20, 9:22)

Punkty dla Polski: Rembiszewska 13, Drop 12, Radomska 7, Ossowska 6, Stankiewicz 5, Naczk 5, Szajtauer 2, Zapart 2
Najwięcej dla Hiszpanii: Quevedo 16, Lo 15, Romero 15