ME U20 mężczyzn: Wygrywamy z Grecją

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach Europy dywizji A. W walce o utrzymanie w elicie biało-czerwoni pokonali po dogrywce Grecję 80:71.

Początek spotkania nie zapowiadał szczęśliwego rozwiązania. Do przerwy nasz zespół przegrywał różnicą dwunastu punktów, ale po zmianie stron nie tylko potrafił doprowadzić do zaciętej końcówki. O dodatkowym czasie gry przesądziły dwa rzuty wolne Pawła Dzierżaka.

W dogrywce Polacy byli już wyraźnie lepsi i to mimo braku skutecznego w drugiej połowie Jakuba Nizioła. Na uwagę zasługuje 16 zbiórek, 6 asyst oraz 8 punktów Damiana Jeszke.

We wtorek o godzinie 16;30 nasza kadra zmierzy się z rówieśnikami z Bośni i Hercegowiny, dzień później biało-czerwonych czeka starcie ze Słowenią (21:00).

Polska - Grecja 80:71 (10:14, 13:21, 23:14, 19:16, d. 15:6)

Punkty dla Polski: Witliński 23(2), Nizioł 22(3), Wadowski 12(1), Dzierżak 10, Jeszke 8, Konopatzki 5, Czosnowski 0, Stawiak, Pruefer 0.