Wild Snakes najlepsi podczas ZELMER 3x3 QUEST w Wałbrzychu

Ekipa Wild Snakes pokonała drużynę Urban City 19:14 i tym samym zwyciężyła w turnieju ZELMER 3x3 QUEST w Wałbrzychu. W kategorii OPEN kobiet najlepszy był zespół DAMODA.pl.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

W niedzielę podczas ZELMER 3x3 QUEST rozegrano także konkurs rzutów z dystansu i pościgowy konkurs rzutów wolnych. W obu najlepszy okazał się Bartosz Majewski z drużyny Shooters Kadra Polski 3x3. W nagrodę otrzymał m.in. oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina.

W kategorii OPEN kobiet ponownie zagrała drużyna DAMODA.pl i znowu pokazała, że nie ma sobie równych. W finałowym spotkaniu pokonała TEAM POLAND 19:12. Główne nagrody w tej kategorii to 1000 zł oraz blendery marki Zelmer.

Bardzo wysoki był poziom głównej kategorii męskiej. Ostatecznie w finale znalazły się zespoły Wild Snakes i Urban City. Ta pierwsza drużyna wyeliminowała wcześniej ekipę CieniASY BASKETBALL, natomiast Urban City pokonał Chłopaków z MKS-u. Finał był świetnym widowiskiem, ale doświadczanie Wild Snakes okazało się kluczowe. Ta drużyna wygrała 19:14 i w nagrodę zgarnęła 1500 zł oraz oficjalne zegarki TBL marki Festina.

- Na pewno jest to najlepszy turniej w jakim dotychczas braliśmy udział w Polsce. Jest tutaj spory przeskok organizacyjny i sprzętowy. Pierwszy raz mieliśmy też sędziów, którzy znali zasady. Zbliżamy się więc do europejskiego poziomu. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, jeśli chodzi o organizację i całą otoczkę. W tym turnieju wzięło udział kilka naprawdę dobrych drużyn . Myślę, że był naprawdę dobrze obsadzony. Finały niewiele będą się od niego różnić - mówił Tomasz Rudko ze zwycięskiej ekipy Wild Snakes.

Do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w Łodzi zakwalifikowała się także ekipa CieniASY BASKETBALL, która zajęła w Wałbrzychu trzecie miejsce.

Kibice podczas ZELMER 3x3 QUEST mogli też tradycyjnie zrobić sobie zdjęcia z Tauronkami oraz zobaczyć najnowsze modele samochodów marki Suzuki.