ME U16 mężczyzn: Wygrywamy na początek zmagań

Reprezentacja Polski U16 mężczyzn wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach Europy dywizji B w Sofii. Biało-czerwoni pokonali Rumunię 63:55. W piątek nasza drużyna narodowa zmierzy się z rówieśnikami ze Słowacji (15:00).

Polacy wygrali z Rumunią, dzięki mądrej grze w trzeciej, wygranej 24:5, kwarcie meczu. Wcześniej do przerwy lepsi o osiem punktów byli rywale.

"Nikt tu się nie położy i każde zwycięstwo trzeba będzie wypracować i wyrwać. Mamy nadzieję, że najsłabszy mecz na tych mistrzostwach mamy już za sobą" - napisał fizjoterapeuta naszej kadry Jacek Hernik.

Rumunia - Polska 55:63 (19:16, 15:10, 5:24, 16:13)

Punkty dla Polski: Kolenda 14, Makowski 12, Zagórski 8, Gołek 6, Wilczek 6, Pluta 4, Nowakowski 4, Bogucki 4, Sz. Wójcik 2, Chrabota 2, Saczewski 1.