ME U18 kobiet: Polska niepewna utrzymania w dywizji A

Niestety, nie udało się wygrać reprezentacji Polski U18 kobiet starcia z Izrelem w mistrzostwach Europy. Biało-czerwone uległy rówieśniczkom z Bliskiego Wschodu 44:56 i nie są pewne utrzymania w dywizji A.

W sobotę o 16:15 czeka je starcie z Estonią. Porażka oznacza spadek do dywizji B, ale zwycięstwo jeszcze nie gwarantuje utrzymania.

Mecz z Izralem rozgywany był w ramach walki o miejsca 9 - 16 w ME dywizji A. Polski przystąpiły do niego opromienione trzema wygranymi w grupie G, zaś Izrael w tej fazie zmagań znalazł się z powodu braku awansu do ćwierćfinału. O starciu z Polską przesądził najsłabszy ranking FIBA.

Mecz od połowy drugiej kwarty nie układał się jednak po myśli Polek. Rywalki do przerwy wypracowały ośmiopunktową przewagę, którą dzięki dużej determinacji potrafiły utrzymać do końca.

Izrael - Polska 56:44 (14:13, 14:7, 12:14, 16:10)

Punkty dla Polski: Szloser 14, Puc 11, Niedźwiedzka 8, Niemojewska 5, Gwizdała 4, Darnikowska 2