ZDolny Śląsk wygrywa ZELMER 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp.

Ekipa zDolny Śląsk Basket Kids okazała się najlepsza w kategorii OPEN mężczyzn podczas turnieju ZELMER 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp. W kategorii OPEN kobiet zwyciężył zespół DaModa.pl.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

W niedzielę na bulwarze nad Wartą w Gorzowie Wlkp. zespoły wróciły do rywalizacji z nową energią. Było tylko trochę chłodniej, więc warunki do gry były świetne. Zebrani fani mogli ochłodzić się dzięki specjalnie przygotowanej kurtynie wodnej, a bliskość rzeki sprawiała, że kibicowanie stawało się przyjemniejsze.

W konkursie rzutów z dystansu najlepiej zaprezentował się Łukasz Biela z zespołu Prospects. W nagrodę otrzymał oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina. Konkurs tym razem był nietypowy, bo wykorzystano do niego specjalną maszynę udostępnioną przez firmę Nothing But Net.

- Normalnie rzucam dosyć płasko. Ta dodatkowa siatka podniosła poziom trudności - ale wszyscy mieli takie same warunki, więc cieszę się, że wygrałem. Na tym turnieju nie ma żadnych minusów. To rewelacyjna impreza i z pewnością jeszcze nie raz będę chciał na tego typu turnieju się pojawić - mówił Łukasz Biela.

Pajudawi Team okazał się naljepszy w kategorii U15 dziewcząŧ. W finałowym spotkaniu ten zespół poradził sobie z ekipą Ball Busters. Nagrodami był sprzęt sportowy.

W kategorii OPEN kobiet triumfował zespół DaModa.pl, który w finale pokonał ekipę Team Poland 12:7. Co ciekawe - to trzecie zwycięstwo tej drużyny w turniejach ZELMER 3x3 QUEST z rzędu (wcześniej wygrane w Szczecinie i Wałbrzychu). W nagrodę zespół DaModa.pl otrzymał 1000 zł oraz grille elektryczne marki ZELMER.

- Dobrze się czujemy w tego typu imprezach. Pierwszy raz spotkałam się z turniejem ZELMER 3x3 QUEST w Szczecinie. Jest on świetnie rozwiązany, boiska są profesjonalne. Kosze są bardzo dobrej jakości, a w dodatku mamy tu zegary oraz sędziów. Pełen profesjonalizm. Chcemy jeszcze pojechać do Łodzi, ale zobaczymy, czy damy radę - powiedziała Agnieszka Makowska z zespołu DaModa.pl.

Ekipa zDolny Śląsk Basket Kids najlepsza w kategorii OPEN mężczyzn - w finale pokonała Shooters Kadra Polski 3x3 19:13. Co warte podkreślenia, zespół zDolny Śląsk w półfinale wyeliminował drużynę Wild Snakes, która triumfowała w turnieju ZELMER 3x3 QUEST w Wałbrzychu. Stało się to dzięki trafieniu w ostatniej sekundzie! Nagrody w tej kategorii to 1500 zł oraz oficjalne zegarki Tauron Basket Ligi marki FESTINA.

- Wygranie takiego turnieju to wspaniałe uczucie. Za nami dwa dni świetnej zabawy i pozytywnego klimatu. Graliśmy w finale przeciwko chłopakom, którzy w przyszłości będą dużą siłą w koszykówce 3x3. Muszą po prostu zdobyć trochę doświadczenia i męskiej masy. Turniej był zorganizowany w pięknym miejscu. Trochę przyrody i trochę miasta. Przyszło tutaj dużo ludzi, którzy oglądali m.in. dekoracje medalistów. Nie można niczego zarzucić - twierdził Maciej Wawrzyniak z ekipy zDolny Śląsk Basket Kids.

 

Wyniki w kategorii U15 dziewcząŧ:

Pajudawi Team - Baskeciary 10:7
Baskeciary - Ball Busters 3:13
Ball Busters - Pajudawi Team 7:9

Finał:
Pajudawi Team - Ball Busters 7:4

 

Wyniki w kategorii OPEN kobiet:

Team Poland - Landsberg Sky 15:4
DaModa.pl - Loc up 21:12
Landsberg Sky - DaModa.pl 3:13
Loc up - Team Poland 7:13
Team Poland - DaModa.pl 8:17
Loc up - Landsberg Sky 4:11

Mecz o 3. miejsce:
Loc up - Landsberg Sky 7:8

Finał:
DaModa.pl - Team Poland 12:7

 

Wyniki II dnia w kategorii OPEN mężczyzn:

Ćwierćfinały:
zDolny Śląsk Basket Kids - Zdrofit Żary 21:17
Prospects - Gucci Louis Vuitton 20:18
Shooters Kadra Polski 3x3 - Spacerniaki 13:10
Whos Ya Daddy - Wild Snakes 8:21

Półfinały:
zDolny Śląsk Basket Kids - Wild Snakes 20:19
Prospects - Shooters Kadra Polski 3x3 19:21

Mecz o 3. miejsce:
Wild Snakes - Prospects 17:15

Finał:
zDolny Śląsk Basket Kids - Shooters Kadra Polski 3x3 19:13

 

udostępnij