ME U16 mężczyzn: Trójka Wilczka zapewniła wygraną z Bułgarią

Rzut za trzy punkty Dominika Wliczka w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry zapewnił reprezentacji Polski do lat 16 mężczyzn zwycięstwo 68:66 i pierwsze miejsce w grupie A mistrzostw Europy dywizji B. W poniedziałek o godzinie 15 biało-czerwoni zmierzą się jeszcze w ramach rozgrywek grupowych ze Szkocją (bilans 0-4), ale wynik tego spotkania nie będzie miał większego znaczenia w dalszej fazie zmagań.

Wielkie emocje w meczu, który decydował o pierwszym miejscu w grupie A. Polacy po pierwszych dziesięciu minutach gry przegrywali 11:22, ale za sprawą wygranej wysoko drugiej kwarty wrócili do gry i od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi.

Gospodarze mistrzostw na prowadzenie 66:65 wyszli na półtorej minuty przed końcem i od tego momentu żadna ze stron nie potrafiła zdobyć kolejnych punktów z gry, choć były ku temu okazje - oba zespoły wykonywały po dwa rzuty wolne. W ostatniej akcji meczu Polacy wyprowadzali piłkę z boku na połowie rywala, dzięki mądrym zasłoną otrzymał ją skuteczny tego dnia Dominik Wilczek (22 pkt, 11 zbiórek i 7 asyst), który ponad ręką rywala trafił z dystansu równo z syreną.

Dzięki wygranej Polacy zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A i awans do dalszej fazy z jedną wygraną, gdzie przyjdzie im grać ze Słowenią (1-0) oraz Holandią (0-1).

Bułgaria - Polska 66:68 (22:11, 11:26, 19:17, 14:14)

Punkty dla Polski: Wilczek 22, Chrabota 18, Kolenda 12, Bogucki 8, Mąkowski 4, Nowakowski 2, Zagórski 2, Sączewski 0, Sz. Wójcik 0, Gołek 0, Pluta 0.