ME U16 mężczyzn: Tylko katastrofa odbierze Polakom półfinał

Nadal bez porażki w mistrzostwach Europy dywizji B pozostaje reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn. W pierwszym meczu drugiej fazy turnieju biało-czerwoni pokonali Holandię 55:47 i znacznie przybliżyli się do półfinału.

Zwycięstwo z "Pomarańczowymi" zapewniła reprezentacji Polski dobra gra w defensywie. Po trzech kwartach nasz zespół przegrywał nawet 47:48, ale w ostatnich pięciu minutach zawodów stracił zaledwie trzy punkty (wszystkie z rzutów wolnych), dzięki czemu wypracował bezpieczną przewagę.

Dla Polaków była to szósta z rzędu wygrana w mistrzostwach Europy dywizji B. Ponieważ do drugiej fazy zaliczono naszej kadrze zwycięstwo ze Słowacją (79:51), biało-czerwoni mają już na swoim koncie cztery punkty.

W drugim środowym meczu Słowacja pokonała Słowenię 72:68, na skutek czego jest możliwy trójkowy układ w grupie. Polakom półfinał odbierze tylko 53-punktowa lub większa porażka ze Słowenią.

Polska - Holandia 55:47 (12:11, 18:15, 7:12, 18:9)
Punkty dla Polski: Mąkowski 14, Wilczek 11, Nowakowski 10, Sz. Wójcik 7, Kolenda 7, Sączewski 2, Chrabota 2, Bogucki 2, Gołek 0, Pluta 0, Zagórski 0.