Komentarze po meczu Finlandia - Polska

Zapraszamy do przeczytania komentarzy przedstawicieli obu drużyn z konferencji prasowej po meczu Finlandia - Polska.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Henrik Dettmann, trener Reprezentacji Finlandii: Polska pokazała dobrą, zdyscyplinowaną koszykówkę. Czterech graczy zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, a to oznacza, że to dobrze zbalansowany zespół. Graliśmy dobrze przez cały tydzień w Montpellier. Mieliśmy dłuższą przerwę przed tym spotkaniem, a wyglądaliśmy na parkiecie na bardziej zmęczonych.

Shawn Huff: Gratulacje dla Polski. Rywale ciągle znajdowali się w takich miejscach w ataku, w których chcieli być. Nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. To z kolei psuło nasz atak, bo nie mogliśmy grać tego, co lubimy - czyli kontry.

Mike Taylor, trener Reprezentacji Polski: Mam dużo szacunku do trenera Dettmanna i całego sztabu trenerskiego. Świetnie odbiliśmy się po meczu z Izraelem. Przede wszystkim gracze rezerwowi dali świetne minuty w drugiej połowie. Udowodnili, że mogą być ważnymi punktami drużyny, poświęcić się dla niej. Przy okazji pierwsza piątka miała okazję do odpoczynku. Zakończyliśmy fazę grupową mocnym akcentem. Jesteśmy zadowoleni, że zagramy w Lille.

Przemysław Karnowski: Jesteśmy zadowoleni z tego jak kończymy fazę grupową. Zagraliśmy w tym meczu fizycznie i agresywnie. Ławka rezerwowych pokazała się z bardzo dobrej strony. Nie możemy się już doczekać kolejnego meczu.

 

udostępnij