Zamojski: Każdy ma swoją rolę w zespole

Zwycięstwo Reprezentacji Polski z Finlandią 78:65 nie byłoby możliwe bez bardzo dobrej gry zmienników. W takiej roli na EuroBaskecie widzimy też Przemysława Zamojskiego.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

W meczu z Finami zawodnik Stelmetu Zielona Góra zanotował cztery punkty, cztery zbiórki i jedną asystę. Zagrał w tym spotkaniu 17 minut - dotychczas najwięcej na EuroBaskecie.

- Każdy ma powierzoną rolę w zespole. Jestem człowiekiem od obrony, trzeba się poświęcić. Gramy w kadrze narodowej - tutaj nie są ważne statystyki, ani kto zdobywa ile punktów. Jeśli drużyna wygrywa, to wszyscy jesteśmy zadowoleni - podkreśla Przemysław Zamojski.

Jako jeden z kluczy do zwycięstwa w ostatnim meczu grupowym Zamojski wymienia dobrą defensywę. W drugiej połowie rywale nie potrafili utrzymać tego samego tempa, co Biało-Czerwoni.

- Staramy się wywiązywać ze swoich ról. Obrona dobrze funkcjonowała. Trener to widział i utrzymywał pewne ustawienie. Skuteczną defensywę udało nam się zachować do końca meczu. Wychodzimy zwycięsko i bardzo się z tego cieszymy - dodaje Zamojski.

 

udostępnij