Waczyński: Będziemy walczyli do upadłego

Już w sobotę o godz. 18.30 Reprezentacja Polski w 1/8 finału mistrzostw Europy zagra z Hiszpanią. Jednym z liderów kadry jest bez wątpienia Adam Waczyński. Co według niego zespół trenera Mike’a Taylora musi zrobić, aby zagrać w ćwierćfinale EuroBasketu?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

- Najważniejsze jest, żebyśmy pokazali, że potrafimy walczyć z tak mocnym przeciwnikiem. Indywidualne osiągnięcia schodzą totalnie na drugi plan. Będziemy chcieli ich jak najlepiej rozpracować taktycznie. Już dzisiaj bardzo długo nad tym pracowaliśmy. Wyjdziemy i będziemy walczyli do upadłego. Rano mieliśmy trening na stadionie. Zrobił na nas ogromne wrażenie - mówi Adam Waczyński.

Co zawodnik grający w hiszpańskiej ekipie Rio Natura Monbus Obradoiro wie o swoich najbliższych rywalach?

- Hiszpania nie jest tak mocna, jak przed laty. Wielu zawodników z NBA odmówiło, albo ma kontuzje. Jest realna szansa na to, aby powalczyć z silnym przeciwnikiem. Postaramy się to zrobić. Znamy swoją wartość i wiemy, że potrafimy z takimi przeciwnikami walczyć. Ich zagrywki nie są jakoś wielce skomplikowane. Gra opiera się na Gasolu. Oczywiście, mają świetnych obwodowych, ale to od niego zależy najwięcej - tłumaczy Reprezentant Polski.

W sierpniowym sparingu między tymi drużynami rywale wygrali 71:64. Czy Reprezentacja Polski wyciągnęła wnioski z tamtego meczu i jest w stanie się zrewanżować?

- Chcielibyśmy zagrać pięknie. Jeśli będziemy jednak grać tzw. “błoto” i wygramy, to nikt nas z tego nie będzie rozliczał. Myślę, że tamten mecz w Hiszpanii idealny nie był. Popełnialiśmy błędy w obronie i w ataku. Trochę czasu jednak od tego meczu minęło. Na pewno poprawiliśmy się w defensywie. Musimy opiekować się piłką, ograniczać straty. Myślę, że jesteśmy w stanie dotrzymać kroku Hiszpanom - kończy Waczyński.

Początek spotkania Hiszpania - Polska w sobotę o godz. 18.30. Transmisja w TVP Sport i w dostępnym w telewizji naziemnej kanale TVP Regionalna.

udostępnij