Jak grali kadrowicze w październiku? Część 2 - obwodowi

Październik to miesiąc, w którym większość lig wznowiło rozgrywki. Jak radzili sobie w nich kadrowicze z szerokiego składu Reprezentacji Polski? Przyjrzyjmy się występom zawodników obwodowych.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Dardan Berisha (Cibona Zagrzeb, Chorwacja / Sigal Prisztina, Kosowo)

Berisha rozpoczynał obecne rozgrywki w Cibonie Zagrzeb, gdzie miał okazję występować w Lidze Adriatyckiej. Swój najlepszy mecz zanotował tam przeciwko Olimpiji Lublana, kiedy zdobył 22 punkty i dwie asysty. Później jednak postanowił wrócić do Kosowa, do drużyny Sigal Prisztina. Tam występuje także w Lidze Bałkańskiej oraz w FIBA Europe Cup. Na razie najlepiej zagrał w lidze kosowskiej przeciwko ekipie Bashkimi - 18 punktów, sześć zbiórek i dwie asysty.

Michał Chyliński (Telekom Baskets Bonn, Niemcy)

Rzucający nie zagrał na EuroBaskecie z powodu urazu. Wyleczył go dopiero niedawno, więc zdołał zagrać tylko w jednym meczu swojego nowego zespołu. Z s.Oliver Baskets zanotował osiem punktów i jedną asystę.

Tomasz Gielo (University of Mississippi, USA)

Gielo, po czterech sezonach spędzonych w drużynie uczelni Liberty, postanowił rozegrać jeszcze jeden sezon w NCAA - tym razem w drużynie University of Mississippi. Rozgrywki w lidze akademickiej jeszcze się nie rozpoczęły (pierwszy mecz jego drużyny 13 listopada).

Karol Gruszecki (Stelmet Zielona Góra)

Po świetnym sezonie w Enerdze Czarnych Słupsk Gruszecki postanowił zrobić krok do przodu i spróbować swoich sił w ekipie mistrza Polski, a także w rozgrywkach Euroligi. Na razie najlepszy mecz rozegrał w Tauron Basket Lidze przeciwko King Wilkom Morskim Szczecin. Zdobył wtedy 19 punktów, trafiając cztery z pięciu rzutów za trzy.

Michał Michalak (Polski Cukier Toruń)

Michalak trzy ostatnie sezony spędził w Treflu Sopot, ale teraz zdecydował się na zmianę otoczenia. Jego Polski Cukier wygrał cztery z pięciu pierwszych meczów w Tauron Basket Lidze. Najlepszy występ Michał Michalak zanotował w spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec, kiedy zanotował 10 punktów, sześć zbiórek i dwie asysty.

Jarosław Mokros (Energa Czarni Słupsk)

Jarosław Mokros nadal jest bardzo ważną postacią w drużynie prowadzonej przez trenera Donaldasa Kairysa. Spędza na parkiecie najwięcej minut w karierze, a jego ekipa wygrała trzy z czterech pierwszych meczów w Tauron Basket Lidze. Jego najlepszy występ to ten przeciwko King Wilkom Morskich Szczecin - zanotował wtedy 16 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty.

Mateusz Ponitka (Stelmet Zielona Góra)

Dwa lata sukcesów w Belgii to dla ambitnego Ponitki za mało. Reprezentant Polski postanowił wrócić do Tauron Basket Ligi i pokazać się w elitarnej Eurolidze. Po drodze został już MVP meczu o Tauron Superpuchar Polski - wtedy zdobył 26 punktów (7/7 za dwa), trzy zbiórki i dwie asysty. Trzeba też pamiętać o jego 15 punktach przeciwko FC Barcelonie.

Michał Sokołowski (Rosa Radom)

To już drugi sezon Sokołowskiego w Rosie. Zespół z Radomia zalicza także debiut na arenie międzynarodowej - w FIBA Europe Cup. W swoim pierwszym meczu w tych rozgrywkach Sokołowski zdobył 10 punktów i pięć zbiórek. Jego najlepszy występ w Tauron Basket Lidze to spotkanie przeciwko Anwilowi - rzucił wtedy 15 punktów, do czego dołożył cztery zbiórki i trzy asysty.

Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania)

Waczyński wszedł w swój drugi sezon w Hiszpanii. I trzeba przyznać, że zaczął go niezwykle udanie! W zwycięskim meczu z CAI Saragossa zdobył aż 30 punktów i osiem zbiórek, przez co uznano go graczem kolejki całej Liga Endesa. Drużyna naszego kadrowicza wygrała dotychczas dwa ze swoich czterech spotkań.

Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra)

Dla Zamojskiego jest to już trzeci sezon w zespole z Zielonej Góry. Stelmet w październiku nie znalazł lepszej od siebie drużyny w Tauron Basket Lidze. W tym czasie swój najlepszy mecz rzucający rozegrał przeciwko AZS Koszalin, kiedy rzucił 14 punktów.

 

udostępnij