Pancerne Miasto Szkła dystansuje rywali

Zaledwie 9 kolejek potrzebowali koszykarze Miasta Szkła na wypracowanie dwupunktowej przewagi nad drugim zespołem ligi. W meczu na szczycie krośnianie pokonali niespodziewanego wicelidera Znicza Basket 83:67. Trzecie zwycięstwo w czwartym meczu rozegranym na własnym parkiecie zanotował beniaminek Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Na drugie miejsce w tabeli powrócił Max Elektro Sokół Łańcut.

Ludzie Dariusza Kaszowskiego pokonali w Tychach 71:68, a 21 punktów dla gości rzucił Krzysztof Jakóbczyk. Na 5 minut przed końcem gospodarze prowadzili jeszcze 63:54.

W starciu dwóch młodych drużyn ACK UTH Rosa Radom lepsza na wyjeździe od Biofarm Basket Poznań. Goście wygrali, choć w całym spotkaniu zanotowali 20 strat. Po 7 mieli dwaj najlepsi punktujący przyjezdnych Filip Zegzuła i Jakub Schenk.

Dolnych rejonów tabeli nie mogą opuścić koszykarze GTK Gliwice, którzy z sześciu rozegranych spotkań w roli gospodarza wygrali tylko 2. Tym razem zespół z Górnego Śląska nie sprostał coraz lepiej grającej Legii.

Mecz na szczycie w Krośnie rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie. Miasto Szkła potrafiło w tej odsłonie wypracować nawet dwucyfrową przewagę. Zespół z Podkarpacia sezon, podobnie jak poprzedni, rozpoczął od bilansu 9-0.