Półfinały OOM chłopców - dzień 1 i 2 grupa Północ

W Giżycku rozgrywany jest turniej półfinałowy ogolnopolskiej olimpiady młodzieży z udziałem: Mazowsza, Warmińsko-Mazurskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubuskiego (grupa A) oraz Podlaskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego (grupa B).

Terminarz i komplet wyników

Zdjęcia wszystkich drużyn

Grupa A

Sesja poranna - piątek

W pierwszym inauguracyjnym meczu spotkały się kadry województwa Warmińsko-Mazurskiego (gospodarz turnieju) i kadra województwa Mazowieckiego. Z kart historii kadra Warmińsko-Mazurska nigdy nie awansowała do Finału OOM, natomiast kadry mazowieckie zaliczały wszystkie 8 dotychczasowych finałów OOM.

Tylko pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, w kolejnych odsłonach meczu na parkiecie dominowała prowadzona przez Grzegorza Tomaszewskiego kadra Mazowsza. Całe spotkanie obserwował selekcjoner kadry Polski rocznika 2002 Roman Prawica. Historyczne pierwsze punkty zdobył zawodnik Mazowsza na co dzień grający w Polonii Warszawa Sebastian Stanisławski. MVP meczu wybrano Kacpra Gordona

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. Gdzie zespół z Warmii i Mazur dzielnie stawiał czoła drużynie z Mazowsza. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zagrała reprezentacja mazowieckiego. Zawodnicy z krainy jezior mieli problem z dobrze grającymi w obronie w tej części gry graczami z Mazowsza. Kacper Gordon zanotował w tym meczu double-double (10 punktów i 10 zbiórek).

MVP: Kacper Gordon

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 13.11.2015 09:00

Mazowieckie

69 : 34

Warmińsko-Mazurskie

W drugim spotkaniu I grupy zmierzyły się kadry województwa Kujawsko-Pomorskiego i Lubuskiego. Już na rozgrzewce widać było przewagę wzrostową zespołu Kujawsko-Pomorskiego. Zawodnicy Macieja Łabusia potwierdzili to na boisku, wygrywając wszystkie kwarty. Kadra lubuskiego próbowała odrabiać wysoka stratę rzucając za trzy punkty. Niestety na 13 prób za linii 6,75 nie trafiła żadnego rzutu. Wyróżniającymi zawodnikami w tym meczy było trzech zawodników kadry kujawsko-pomorskiej Nataniel Kolasiński, Wit Szymański i Jakub Ulczyński. Do tego ostatniego powędrowało wyróznienie MVP meczu.

MVP: Jakub Ulczyński

• 13.11.2015 11:00

Kujawsko-Pomorskie

96 : 47

Lubuskie

Sesja wieczorna - piątek

Wieczorne spotkania kończyły pierwszy dzień koszykarskich zmagań w Giżycku. O godzinie 17.00 silna kadra województwa Kujawsko-Pomorskiego zmierzyła się z kadrą Warmińsko - Mazurską, niska przewaga wypracowana w pierwszej kwarcie przez kadrę Kujawsko-Pomorską z kolejnym kwartami wzrastała. Znakomite zawody rozegrał zdobywca 25 punktów przy 73-procentowej skuteczności Nataniel Kolasiński , Jakub Ulczyński popisał się double-double (22 pkt. i 11 zb.) Wszyscy pozostali zawodnicy dołożyli punktowe cegiełki do jak najbardziej zasłużonego zwycięstwa

MVP: Nataniel Kolasiński

• 13.11.2015 17:00

85 : 61

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju zmierzyły się kadry województwa Lubuskiego oraz Mazowieckiego. Po pierwszym słabszym meczu w kadrze Lubuskiego obudził się Konrad Szymański, jego zdobycze punktowe przybliżały Lubuskie do Mazowieckiego. W pewnym momencie przewaga Mazowsza wynosiła w końcówce kwarty 17 punktów. To co się wydarzyło w czwartej kwarcie mało kto mógł przewidzieć. Duet klubowy Zastal-Chromik wziął się do roboty. Przewaga Mazowsza z minuty na minutę malała, gdy w końcówce meczu z boiska zszedł kontuzjowany Szymański cały ciężar gry na swoje barki wziął filigranowy rozgrywający kadry lubuskiego Norbert Maciejak. I to on dał jakże ważne pierwsze zwycięstwo chłopcom z ziemi lubuskiej.

MVP: Norbert Maciejak

• 13.11.2015 19:00

Lubuskie

71 : 69

Mazowieckie

Sesja popołudniowa - sobota

W pierwszej grupie o układzie tabeli decydował układ trójkowy. W ostatnich meczach grupowych Mazowieckie pokonało Kujawsko-Pomorskie a, Lubuskie zwyciężyło z Warmińsko-Mazurskim . Najlepszym bilansem w małych punktach i pierwszym miejscem w grupie, a co za tym idzie awans do Finału OOM uzyskała kadra województwa Kujawsko-Pomorskiego, będzie to czwarty awans Macieja Łabusia do Wielkiego Finału OOM. Mazowieckie na drugim miejscu, a Lubuskie na trzecim. Te dwie drużyny jutro w bezpośrednich meczach powalczą z zespołami z drugiej grupy z miejsc II i III.

Sesja popołudniowa - piątek

W popołudniowej serii spotkań w Giżycku zmierzyły się kadry grupy B. W pierwszym spotkaniu osłabiona brakiem dwóch zawodników (Lis i Cebula) Pomerania uległa kadrze województwa zachodniopomorskiego. Świetny mecz w kadrze zachodniopomorskiego rozegrał Igor Burzyński. Trener Marek Żukowski wskazał MVP Adama Klimczaka. O porażce Pomorza zadecydowała trzecia kwarta, którą podopieczni trenera Michała Mroza przegrali 8:22.

MVP: Adam Klimczak

• 13.11.2015 13:00

Pomorskie

58 : 75

Zachodniopomorskie

W drugim spotkaniu grupy B Wielkopolska zmierzyła się z Podlasiem. W tym meczu ponownie o wyniku zadecydowała trzecia kwarta (23:7) dla Wielkopolan. Kacper Marchewka zawodnik Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. popisał się double-double 13 punktów i 10 zbiórek oraz 6 asyst. Trener Jakub w tym meczu wyróżnił Kacpra Kaczmarka . Na wyróżnienia zasługuje także zawodnik wielkopolski Filip Dominiak z rocznika 2003, który zaliczył 18 zbiórek.

MVP: Kacper Kaczmarek

• 13.11.2015 15:00

Wielkopolskie

68 : 48

Podlaskie

Sesja poranna - sobota

Drugi dzień półfinałów OOM rozpoczął się meczem grupy B Zachodniopomorskie – Podlaskie. Obserwując te drużyny w piątkowych meczach zapowiadał się bardzo wyrównany pojedynek. W całym spotkaniu na tablicy 12 razy widniał wynik remisowy i przy remisie 53:53 zakończył się mecz po czterech kwartach. W Giżycku doczekaliśmy się więc pierwszej dogrywki, w której to lepszym zespołem było województwo zachodniopomorskie. MVP meczu powędrowało w ręce Igora Burzyńskiego (double-double 20 pkt i10 zb.) Ciekawostką tego spotkania była rekordowa ilość zbiórek kadry zachodniopomorskiej (75 !)

• 14.11.2015 09:00

65 : 58

Podlaskie

W kolejnym spotkaniu grupy drugiej spotkały się kadry województwa Wielkopolskiego i Pomorskiego. Przez trzy kwarty meczu żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącego prowadzenia. W czwartej kwarcie kiedy przestała obowiązywać ,,pasarella,, - województwo Wielkopolskie odskoczyło na bezpieczną odległość Pomorskiemu. Większość zdobytych punktów Wielkopolan to punkty z kontrataku w całym meczu po szybkim ataku Pomorskie zdobyło 5 punktów a Wielkopolska 31. MVP meczu otrzymał Wojciech Tomaszewski.

• 14.11.2015 11:00

Pomorskie

50 : 73

Sesja wieczorna - sobota

W wieczornej serii spotkań zagrały kadry z grupy B.W pierwszym meczu spotkały się kadry województw, które łączy wspólna strefa w rozgrywkach klubowych Wielkopolskie -Zachodniopomorskie. Po pierwszej połowie meczu zespół z Wielkopolski wypracował 14-punktową przewaga. Druga część spotkania była dosyć wyrównana jednak Zachodniopomorskie nie potrafiło dogonić kadry Jakuba Czwakiela. Najlepszym zawodnikiem Wielkopolski bezdyskusyjnie został uznany 12-letni Filip Dominiak 19 punktów (70 % skuteczności) i 19 zbiorek. Zwycięstwo Wielkopolski to gwarancja udziału w Finale OOM

• 14.11.2015 17:00

63 : 42

W ostatnim meczu drugiego dnia turnieju oglądaliśmy zespoły Podlaskiego i Pomorskiego. Zwycięzca przedłużył sobie nadzieje na awans do Finału OOM, przegrany musiał odpaść z gry. Rywalizacja była bardzo zacięta. Od początku do końca meczu chłopcy walczyli o każdy metr parkietu. Pomorskie popełniła 10 start więcej niż rywale i głównie z tego powodu po raz pierwszy od kilku lat w finale OOM nie zobaczymy tej drużyny.

• 14.11.2015 19:00