Półfinały OOM chłopców - dzień 3 grupa Północ

W Giżycku zakończył się pierwszy turniej półfinałowy OOM Region Północ. Awans uzyskali: Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie oraz Zachodniopomorskie.

Drugi półfinał OOM Region Południe odbędzie się w Szczyrku w dniach 26-29.XI.2016.

WIĘCEJ O MECZACH GRUPOWYCH

Terminarz i komplet wyników

Niedziela była ostatnim dniem zmagań koszykarskich w COS-ie w Giżycku. W pierwszym meczu spotkały się kadry Warmińsko-Mazurskiego z Pomorskim, które znajdują się we wspólnej strefie rozgrywek klubowych. Obydwie drużyny wiedziały, że bez względu na wynik żadna z nich nie awansuje do finału OOM. Kadra Warmińsko-Mazursko prowadzona przez Pawła Szarego rozegrała najsłabszy mecz w całym turnieju, natomiast kadra Pomorza w grze bez stawki zagrała wybornie. Na tablicy po raz pierwszy ukazała się ”100”. Sześciu zawodników z Pomorza zaliczyło ponad dziesięć punktów. Po raz pierwszy MVP powędrowało w ręce zawodnika z tego regionu - Macieja Pilskiego. Pomorskie drugi raz w historii nie awansowało do Finału OOM (rocznik 1993).

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 15.11.2015 08:00

Warmińsko-Mazurskie

38 : 103

Pomorskie

Drugie spotkanie to mecz o awans. Zwycięzca meczu Lubuskie - Zachodniopomorskie zapewniał sobie miejsce w turnieju finałowym. W pierwszej minucie meczu polała się krew. Motor napędowy lubuskiego Norbert Maciejak doznał kontuzji pęknięcia wargi od razu został przewieziony do szpitala na szycie. Wrócił w drugiej połowie meczu. Kadra lubuskiego nie sprostała dobrze grającej o stawkę kadrze zachodniopomorskiego. Duet silnych wysokich graczy Igor Burzyński – Adam Klimczak zdobyli ponad połowę punktów całej drużyny zachodniopomorskiego. Końcowa syrena spotkania oznajmiła historyczny awans zachodniopomorskiego do Finału OOM. Trener Marek Żukowski wyróżnił MVP meczu Adama Karpowicza.

• 15.11.2015 10:00

Lubuskie

48 : 64

Zachodniopomorskie

Trzecie spotkanie to także mecz o awans. Mazowieckie kontra Podlaskie, czyli ponowna konfrontacja kadr z jednej strefy klubowej. Zdecydowanie lepsze było Mazowsze, wygrywając 86:24. Trener Michał Tomaszewski po meczu mógł się pochwalić szóstym awansem do Finału OOM. W końcowej tabeli Mazowsze na trzecim miejscu półfinałów OOM w Giżycku. Wyróżnienie otrzymał Jan Szumilewicz.

• 15.11.2015 12:00

Mazowieckie

86 : 24

Podlaskie

Na każdym turnieju ostatnie spotkanie to finał. W meczu o pierwsze miejsce OOM Region Północ zmierzyły się  Kujawsko-Pomorskie z Wielkopolskim. Sztab szkoleniowy Wielkopolski w grupie nie przegrał meczu, natomiast Kujawsko-Pomorskie uległo kadrze mazowieckiego. Naprzeciw siebie stanęło dwóch znakomitych zawodników wyróżniających się w całym turnieju – z Wielkopolski Wojciech Tomaszewski, zaś z Kujawsko-Pomorskiego Jakub Ulczyński. Przebieg meczu toczył się pod ich dyktando (Ulczyński 27 pkt + 20 zb. 31 Eval Tomaszewski 23 pkt + 9 zb 24 Eval). Oglądając mecz i statystyki kluczem do zwycięstwa Wielkopolski była większa liczba przechwytów przy mniejszej ilości strat. Wielkopolska z kompletem zwycięstw została najlepszą kadrą północnej Polski . Wyróżnienie w ostatnim meczu otrzymał Kacper Marchewka.

• 15.11.2015 14:00