Legia wróciła na Bemowo, Podkarpacie dalej wygrywa

Utrzymuje się przewaga podkarpackich drużyn nad resztą stawki.

W 13. serii spotkań Miasto Szkła Krosno oraz Max Elektro Sokół Łańcut pewnie wygrały swoje wyjazdowe mecze. Krośnianie okazali się lepsi od przebudowywanego GTK Gliwice, zaś podopieczni Dariusza Kaszowskiego wywalczyli dwa punkty w Stargardzie. 30 z 88 punktów dla Miasta Szkła rzucił Filip Małgorzaciak. Max Elektro Sokoła do wygranej poprowadził Krzysztof Jakóbczyk (24 pkt, 5 asyst i 4 zbiórki). Dobre zawody rozegrał Przemysław Wrona - 16 punktów i 2 przechwyty.

Po 1,5 roku do hali na Bemowie powrócili koszykarze Legii i był to udany powrót. Stołeczny zespół pewnie ograł dobrze grającą w Kłodzku Zetkamę Doral Nysa, kontrolując tempo spotkania od pierwszych sekund zawodów.

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Adama Kubaszczyka zanotował AZS AWF Mickiewicz Romus, który w Katowicach pokonał Astorię Bydgoszcz. Najlepsze spotkanie na parkietach pierwszej ligi zanotował Mateusz Migała (21 pkt, 11 zbiórek i 4 przechwyty).

Niespodziewanie jednostronny był mecz w Tychach, gdzie GKS po przerwie był wyraźnie lepszy od meritumkredyt Pogoni Prudnik.

Serię czterech porażek z rzędu przerwał Znicz Basket, który w Pruszkowie pokonał KSK Noteć Inowrocław. Goście prowadzili przez większą część meczu, momentami osiągając 15-punktową przewagę.

Pełne zwrotów akcji było też starcie we Wrocławiu. Dzięki wygranej 24:10 trzeciej kwarcie z wywalczenia dwóch punktów cieszyli się zawodnicy ACK UTH Rosy Radom.