Wyjazdowe wygrane klubów z czołówki

Zgodnie z zajmowanym miejscem w tabeli zakończyły się mecze 14. kolejki pierwszej ligi mężczyzn z udziałem Miasta Szkła, Max Elektro Sokoła i Legii.

Rewelacyjny początek spotkania (18:3) nie wystarczył ACK UTH Rosie Radom do pokonania lidera Miasta Szkła. Zespół Michała Barana wyraźnie zdominował wydarzenia na boisku w drugiej połowie, wygrywając tę część meczu aż 52:22. Najlepszym punktującym Szymon Rduch - 19.

Dystansu do krośnian nie traci inny zespół z Podkarpacia Max Elektro Sokół, który w Siedlcach pokonał miejscowe SKK. Podobnie jak w Radomiu do przerwy prowadzili w tym meczu gospodarze, ale po zmianie stron obraz gry na parkiecie zdominowali przyjezdni. Z podwójną zdobyczą statystyczną mecz zakończył Rafał Kulikowski (20 pkt i 11 zbiórek).

Wygrana 24:4 trzecia kwarta mocno przyczyniła się do wywalczenia przez Legię dwóch punktów w starciu z Biofarmem Basket Poznań. 16 punktów dla stołecznej drużyny rzucił Adam Parzych.

Dwa pierwszoligowe kluby w 14. serii spotkań poprowadzili nowi pierwsi trenerzy. Obaj przegrali swojej mecze. Astoria pod wodzą najmłodszego trenera centralnego szczebla rozgrywek Konrada Kaźmierczyka - rocznik '86 - uległa osłabionemu brakiem dwóch podstawowych graczy (Piotr Hałas i Wojciech Barycz) GKS Tychy 69:71, choć jeszcze w połowie drugiej kwarty przegrywała 16:41. Przebłyski w drugiej połowie nie wystarczyły też GTK Gliwice do ogrania Znicza Basket. Górnośląską ekipę poprowadził w tym spotkaniu Paweł Turkiewicz.

W pozostałych spotkaniach z wywalczenia dwóch punktów cieszyli się gospodarze. Po raz kolejny atut własnego boiska wykorzystała Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Swój bilans w Prudniku poprawiła też meritumkredyt Pogoń, zaś w Inowrocławiu KSK Noteć lepsza od Spójni Stargard.