Decka Pelplin i Jamalex Polonia 1912 Leszno w finale Pucharu Polski

Gospodarz turnieju finałowego Pucharu Polski mężczyzn AGH Kraków nie zagra w finale tych rozgrywek. Po słabej grze w czwartek kwarcie krakowianie ulegli Jamalex Polonii 1912 Leszno 73:82. W drugim półfinale Decka Pelplin po dogrywce lepsza od pierwszoligowego Exact Systems Śląska Wrocław.

AGH Kraków początek czwartej kwarty przegrało aż 2:18, na skutek czego rywale potrafili wypracować przewagę, którą utrzymali już do końca. Aż 27 punktów dla drużyny z Leszna rzucił Stanferd Sanny.

Drugi zespół Śląska Wrocław w mocno rezerwowym składzie długo miał szansę na grę w finale. Jedyny pierwszoligowiec grający w turnieju finałowym jeszcze na cztery minuty przed końcem prowadził 60:53, ale roztrwonił całą przewagę i gdyby nie rzut Sebastiana Bożenko (19 pkt) przegrałby nawet w podstawowym czasie gry. Dogrywka toczyła się już pod dyktando drużyny z północy Polski, dla której 18 pkt i 10 zbiórek uzyskał Karol Dębski.