Jamalex Polonia 1912 Leszno z Pucharem Polski

Lider grupy D a zarazem jedyny niepokonany zespół drugiej ligi Jamalex Polonia 1912 Leszno sięgnął po Puchar Polski mężczyzn na szczeblu PZKosz. W finale rozgrywanego w Krakowie turnieju zespół Łukasza Grudniewskiego pokonał Decka Pelplin 72:64.

Mecz rozpoczął się po myśli Jamalex Polonii 1912, która w połowie pierwszej kwarty prowadziła 13:0. Zespół z północnej Polski nie poddał się jednak w tym momencie i jeszcze w pierwszej połowie zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry.

W trzeciej a zwłaszcza czwartej kwarcie - pięć razy - na tablicy świetlnej często widniał remis. Od wyniku 64:64 punkty zdobywali jednaj już tylko koszykarze z Wielkopolski, wykorzystując sześć kolejnych rzutów wolnych. Wcześniej na prowadzenie Jamalex Polonię 1912 wyprowadził Marek Sobkowiak.

Decka Pelplin w wygranej nie pomogło 31 punktów Karola Dębskiego (9/22 z gry i 9/10 za 1). Bardzo dobre zawody w drużynie Łukasza Grudniewskiego rozegrał Nikodem Sirjatowicz (20 pkt, 10 zbiórek, 4 asysty, 1 przechwyt i 1 blok oraz 10 wymuszonych fauli).

Jamalex Polonia 1912 w drodze do finału pokonała UKS Chromik Żary (79:57) oraz AGH Kraków (82:73).

W finale pocieszenia AGH Kraków pokonało jedynego uczestnika Final Four grającego w pierwszej lidze Exact Systems Śląsk 67:62. Z double-double zawody zakończył Maciej Maj (21 pkt i 14 zbiórek).