Piąta porażka Legii w sezonie

Powiększa się strata Legii do czołowej dwójki rozgrywek pierwszej ligi. Stołeczny zespół przegrał na wyjeździe z Exact Systems Śląsk Wrocław i do lidera traci cztery punkty.

O porażce zespołu Michała Spychały przesądziła druga, przegrana 35:47, połowa meczu. Najlepsze spotkanie w seniorskiej koszykówce rozegrali 19-letni Wojciech Jakubiak (18 pkt i 4 zbiórki) oraz 17-letni Jakub Musiał (18 pkt i 3 asysty). W składzie gospodarzy znaleźli się zawodnicy na co dzień grający w Tauron Basket Lidze.

Tempa nie zwalnia Miasto Szkła Krosno. Lider wygrał 17. spotkanie w sezonie, tym razem pokonując we własnej hali Biofarm Basket Poznań 98:62. Zespół Michała Barana trafił 12 z 30 rzutów z dystansu, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Szymon Rduch (19 pkt).

Mimo braku doświadczonego Grzegorza Mordzaka meritumkredyt Pogoń Prudnik niemal do samego końca meczu walczyła o zwycięstwo w Łańcucie. Ostatecznie goście przegrali 61:69. Debiutujący w barwach Pogoni Tomasz Wojdyła zanotował 11 punktów i 2 zbiórki. Dobry mecz w drużynie Max Elektro Sokoła zanotował rezerwowy Przemysław Wrona (18 pkt i 7 zbiórek).

Wobec porażki meritumkredyt Pogoni na piąte miejsce powrócił Znicz Basket. Pruszkowianie nie bez kłopotu pokonali Zetkamę Doral Nysa, wygrywając ostatnią część meczu 26:6. Na początku czwartej kwarty gospodarze rzucili 17 punktów z rzędu.

Na czwartym miejscu umocnił się GKS Tychy, lepszy w derbach od AZS AWF Mickiewicz Romus. Na zwycięstwo czeka nadal GTK Gliwice, które w czwartą kwartę z SKK wygrało różnicą piętnastu punktów, ale cały mecz przegrało dwoma. Dla GTK była to już 10. porażka w sezonie i piąta pod wodzą Pawła Turkiewicza.