Kłodzko znów niezdobyte, wyraźna wygrana Max Elektro Sokoła

Zetkama Doral Nysa Kłodzko jako jedyny zespół pierwszej ligi jeszcze nie wygrał na wyjeździe, ale na własnym parkiecie ma jeden z najlepszych bilanów w lidze.

Tym razem w ramach 25. serii spotkań beniaminek pokonał Astorię Bydgoszcz i to mimo przeciętnej skuteczności z linii rzutów wolnych (18/31 za 1). Najlepszy mecz rundy rewanżowej w Kłodzku rozegrał Tomasz Stępień (18 pkt, 3 zbiórki i 2 przechwyty).Piotr Robak podobnie jak w środę był najlepszym strzelcem Astorii, ale jego 29 punktów nie wystarczyło do zwycięstwa podopiecznym Konrada Kaźmierczaka. Zetkama Doral Nysa w Kłodzku ma obecnie bilans 11-2.

Do niedawna równie przekonywującym stosunkiem zwycięstw do porażek legitymował się w Pruszkowie Znicz Basket. Zespół Marka Zapałowskiego w środę przegrał z faworyzowanym Miastem Szkła Krosno, w sobotę w derbach Mazowsza przegrywając niemal przez cały mecz wyraźnie uległ jednak SKK Siedlce. Miejscowym nie pomogło 19 punktów i 5 przechwytów Kamila Czosnowskiego. 21 punktów dla przyjezdnych rzucił były koszykarz Znicza Basket Marcin Kowalewski.

Bardzo słabo w derbach regionu zaprezentowało się również GTK Gliwice. Ostatni zespół rozgrywek potrafił wygrać dwa ostatnie mecze rozgrywane na własnym parkiecie, ale w starciu z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice nie potrafił znaleźć recepty na nieźle dysponowanych rzutowo z dystansu rywali. Katowiczanie trafili 13 z 31 prób za trzy punkty, popełnili też o połowę mniej strat. Najlepszy statystycznie mecz sezonu zanotował 35-letni Łukasz Szczypka (25 pkt i 3 przechwyty).

Wzmocniony zawodnikami z Tauron Basket Ligi Exact Systems Śląsk Wrocław nie sprostał wiceliderowi Max Elektro Sokołowi. Goście w drugiej kwarcie zdominowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając tę część meczu aż 22:4. O swoich umiejętnościach w ataku przypomniał Krzysztof Jakóbczyk - 25 pkt i 10/15 z gry.

Stołeczna Legia do przerwy przegrywała z ACK UTH Rosą różnicą ośmiu punktów, ale po zmianie stron z każdą minutą grała coraz lepiej, dzięki czemu zanotowała 18. zwycięstwo w sezonie. 22 pkt w 21 minut rzucił rezerwowy w tym dniu Grzegorz Kukiełka. Zatrudniony przez Legię nieco ponad miesiąc temu koszykarz z 10 rzutów z gry trafił aż 9!