U20M: Pierwszy dzień turnieju finałowego

We Wrocławiu rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. W pierwszym dniu zmagań z wygranych cieszyli się koszykarze Asseco, Biofarm Basket Junior, WKK oraz gospodarze Exact Systems Śląsk.

Najbardziej zacięte było spotkanie z udziałem Exact Systems Śląska i Trefla. O wyniku zawodów przesądziła druga część czwartej kwarty, w której gospodarze pierwszy raz wyszli na prowadzenie większe niż trzy punkty. Od wyniku 51:53 miejscowi ostatnie siedem minut zawodów wygrali 19:7. Trefl w całym spotkaniu trafił tylko 2 z 9 rzutów wolnych. 22 punkty, 8 zbiórek i 3 bloki miał Mateusz Stawiak.

Wyraźną wygraną zantowowali inni koszykarze z Pomorza Asseco. Gdynianie nie dali większych szans MKS Dąbrowa Górnicz już po pierwszej kwarcie prowadząc 28:13. Tę przewagę ekipa z Trójmiasta potrafiła utrzymać do czwartej kwarty, w której dodatkowo powiększyła swoją przewagę. Z double-double zawody zakończyli rezerwowy Mateusz Itrich (18 pkt i 12 zbiórek) oraz Łukasz Frąckiewicz (10 pkt i 14 zbiórek).

Duży wpływ na wynik spotkania miała także pierwsza kwarta meczów WKK i Biofarm Basket Junior. Wrocławianie otwierającą zawody część meczu wygrali 29:13, podopieczni Przemysława Szurka 23:14.