U20: Mamy finalistów!

Asseco Gdynia i Exact Systems Śląsk Wrocław zagrają w finale U20 mężczyzn. Drużyna z Trójmiasta wyraźnie lepsza w półfinale od WKK Wrocław, gospodarze turnieju finałowego po zaciętym spotkaniu okazali się zaś lepsi od SKM Zastal Zielona Góra. Finaliści grali ze sobą w piątek podczas zmagań grupowych.

Wówczas lepsi byli podopieczni Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykały, wygrywając 83:49.

Starcie Asseco z WKK rozstrzygnęło się na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Od wyniku 24:20 gdynianie kolejne minuty wygrali 21:6, a arywale mieli wyraźny problem z zatrzymaniem w tym fragmencie zawodów Michała Kołodzieja i Bartosza Jankowskiego. Asseco wyraźnie wygrało walkę pod tablicami (53:35 w zbiórkach), popełniło też mniej strat. Z double-double zawody ukończył Łukasz Frąckiewicz (11 pkt i 13 zbiórek).

Exact Systems Śląsk pod koniec drugiej kwarty osiągnął największą przewagę (41:26) i mimo amitnej postawy rywali potrafił utrzymać prowadzenie do końca zawodów. Zielonogórzanie nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie Macieja Krakowczyka (22 pkt i 15 zbiórek).

Novum / Astoria Bydgoszcz

Finał zaplanowano na godzinę 12:30. O 10 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce. Oba spotkania będzie można obejrzeć na stronie imprezylive.pl