Kadra U16 mężczyzn: Polacy grali z Francuzami

Reprezentacja Polski U-16 przegrała swój pierwszy mecz turnieju w Bellegarde z gospodarzami imprezy Francuzami 65:87 (20:20, 15:17, 15:28, 15:22).

Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na to, iż spotkanie zakończy się wyraźnym zwycięstwem Francuzów. Nasz zespół grał uważnie w obronie nie dając przeciwnikom wykorzystać ich dość znacznej przewagi fizycznej. Dynamiczne, oparte na dobrej współpracy akcje w ataku często kończyły się zdobyciem punktów. Mankamentem była niska skuteczność rzutów dystansowych (1/8).

Niestety sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej połowie. Przeciwnicy zdecydowanie dominowali na tablicach (wiele punktów z dobitek i ponowienia) i raz za razem wyprowadzali skuteczne kontry po naszych nieudanych akcjach ofensywnych. W ciągu pierwszych 5 minut trzeciej kwarty przewaga gospodarzy wzrosła do 12 punktów i była systematycznie powiększana do końca meczu.

Polska - Francja 65:87 (20:20 15:17 15:28 15:22)

Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Walda 22, Janczak 15, Drozdowski 11, Kamiński 8, Gołek 4, Pelczar 3, Rajewicz 2.

Kolejnym naszym rywalem będzie drużyna Turcji, która przegrała swój pierwszy mecz z Chorwacją 62:76.