Kadra U16 mężczyzn: Polacy zakończyli turniej w Bellegarde wygraną

Zwycięstwem nad Chorwacją 69:64 (19:14, 16:20, 19:8, 15:22) zakończyła nasza kadra kadetów turniej w Bellegarde (Francja).

Młodzi Polacy od początku meczu zagrali z ogromną determinacją.

Agresywna, zmienna obrona powodowała, iż rywale nie mogli wykorzystać swojego ogromnego potencjału w ataku. Pomimo tego, iż skuteczność rzutowa z obwodu znowu nie była imponująca, to dzięki dobrej defensywie wiele akcji kończyliśmy dynamicznymi wejściami pod kosz, co pozwalało na wyrównaną walkę w pierwszej połowie.

Pamiętając, iż losy poprzednich meczów rozstrzygały się na naszą niekorzyść w trzecich kwartach reprezentacja rozpoczęła tę część spotkania bardzo skoncentrowana.

Kombinacyjna i skuteczna gra spowodowała, iż byliśmy lepsi w tym fragmencie rywalizacji (19:8).

W czwartej kwarcie Chorwaci rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli w stanie przechylić szli zwycięstwa na swoją korzyść.

Dzięki tej wygranej oraz zwycięstwu Turcji nad Francją 58-53 w ostatnim meczu turnieju klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: