UKS Siódemka Trefl Sopot mistrzem Polski kadetów 2016

To bez wątpienia był ich sezon! Koszykarze UKS Siódemki Trefl Sopot nie przegrywając ani jednego meczu sięgnęli po mistrzostwo Polski do lat 16. W finale zespół z Trójmiasta pokonał Hensfort Przemyśl. Brąz na turnieju w Radomiu wywalczyli koszykarze TKM Włocławek.

Nieczęsto zdarza się, aby w drodze po złoto drużyna nie przegrała żadnego oficjalnego meczu, a tak właśnie było w przypadku dwóch zespołów, które w tym roku triumfowały w kategorii do lat 16. Wśród pań takim bilansem może pochwalić się Widzew Łódź, zaś wśród mężczyzn UKS Siódemka Trefl Sopot.

Podopieczni Tomasza Chwiałkowskiego finał rozpoczęli wyśmienicie. Po 10 minutah gry trójmiejska ekipa prowadziła 25:12. Podobnie jak w innych meczach turnieju nie do zatrzymania był Sebastian Walda. Mierzący 193 cm wzrostu zawodnik w samej tylko pierwszej kwarcie rzucił 12 pnktów, a w całym spotkanu zanotował ich 38! Walda miał ponadto 9 zbiórek, 5 przechwytów oraz 9 wymuszonych fauli. W decydującym o złocie meczu nie zszedł z parkietu ani na sekundę.

Drużyna z Podkarpacia walczyła jednak bardzo ambitnie i jeszcze przed przerwą trzykrotnie zbliżyła się na odległość jednego trafienia z gry. Podobnie wyglądała sytuacja na parkiecie po zmianie stron. Zawodnicy UKS Siódemki Trefl wypracowali przewagę, po czym rywale zbliżali się na trzy punkty. Nigdy nie znaleźli się jednak na prowadzeniu. W końcówce ważne akcje przeprowadził Konrad Kolka (4 pkt i asysta), dzięki czemu sopocianie cieszyli się z mistrzostwa Polski.

W starciu o brąz TKM Włocławek lepszy od UKS Jagiellonki Warszawa. Drugą połowę zawodnicy Macieja Żywiczki wygrali 40:26. Stołeczny zespół w Radomiu grał bez podstawowego podkoszowego Mateusza Zozunia.