Pierwszy mecz za kadrą U20 kobiet

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 20 kobiet meczami kontrolnymi z Litwą rozpoczęła drugą część przygotowań do tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-17 lipca 2016. W dniu dzisiejszym nasze kadra musiała uznać wyższość Litwinek i przegrała minimalnie 79:83.

O przegranej zadecydowała I kwarta spotkania, w której to zawodniczki z Litwy wypracowały przewagę 19:27 i nie oddały jej do końca. W poczynaniach naszych dziewczyn była widoczna duża nerwowość, która z każdą minutą ustępowała pola pewności.

W gronie biało-czerwonych bardzo dobrze zaprezentowały się Monika Radomska (wychowanka UKS HURAGAN Wołomin), która ostatni sezon spędziła za oceanem (zdobyła 17 pkt) oraz Zuzanna Sklepowicz (wychowanka KS SLĘZA Wrocław / absolwentka SMS PZKosz Łomianki), która zdobyła 16 punktów. Jednak na słowa uznania zasługuje cały zespół, który po mimo słabszej I kwarty walczył do końca w obronie zmuszając zespół z Litwy do popełnienia 25 strat.

Jutro nasze dziewczyny rozegrają drugie spotkanie o godzinie 16:00, a trzecie w poniedziałek o godzinie 11.

Polska - Litwa 79:83 (19:27, 23:22, 23:20, 14:14)

Punkty dla Polski: Radomska 17, Sklepowicz 16, Grymek 9, Budkiewicz 8, Rembiszewska 8, Puc 7, Makurat 5, Parzeńśka 4, Bujniak 3, Podgórna 2

Najwięcej dla Litwy: Belickaitė 19, Juškaitė 13 (10zb), Černeckytė 13