Udany rewanż Polek

W drugim meczu pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami do lat 20 Polski i Litwy tym razem nasze dziewczyny udanie zrewanżowały się za sobotnią porażkę i wygrały 78:72

Pierwsza kwarta to punkt za punkt. W drugiej kwarcie 3,5 minuty przed końcem Litwinki wygrały fragment 12:0 i na przerwę schodziły z przewagą 34:41. Druga połowa to bardzo dobra gra naszych koszykarek. Dzięki twardej obronie nasze zawodniczki po trzeciej kwarcie przegrywały już tylko 1 punktem. A końcówce zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały 78:72.

W poniedziałek o 11:00 zagramy ostatnie trzecie spotkanie z Litwinkami. Po tym meczu nasza reprezentacja przemieści się do Pruszkowa skąd wyleci na międzynarodowy turniej do Francji gdzie zagra: z Francją, Rosją i Turcją.

Polska - Litwa 78:72 (25:23, 9:18, 15:10, 29:27)

Punkty dla Polski: Aleksandra Makurat 14, Radomska 9, Podgórna 8, Anna Makurat 8, Sklepowicz 7, Poboży 7, Puc 7, Szloser 6, Grymek 4, Klatt 4, Parzeńska 2, Zapart 2
Najwięcej dla Litwy: Šarauskaitė 17, Belickaitė 16, Černeckytė 10