Reprezentacja Polski 3x3 zagra w ME!

Pierwszy raz w historii reprezentacja Polski 3x3 w koszykówce mężczyzn zagra w mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku września w Rumunii. W decydującym meczu grupowym biało-czerwoni pokonali po dogrywce Estonię 16:14. Ostateczni nasz zespół zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Po pierwszym dniu rywalizacji na turnieju we Francji Polacy mieli bilans 1-1, na co złożyły się wygrana z Izraelem oraz porażka po dogrywce z reprezentacją Francji. O awansie do półfinału, a tym samym kwalifikacji do mistrzostw Europy, decydowało spotkanie z Estonią.

Przez większość czasu przewagę mieli Polacy momentami prowadząc różnicą 4 punktów, ale na 10 sekund przed końcem rywale rzutem za 2 punkty doprowadzili do remisu po 14. W decydującej akcji podstawowego czasu gry nasz zespół nie potrafił trafić do kosza, podobnie jak w pierwszej akcji dogrywki. Na szczęście Polacy potrafili wykorzystać błąd rywali w obronie, trafiając rzut za dwa punkty w dalszej części dogrywki i tym samym kończąc zawody.

Do mistrzostw Europy awansowali wszyscy półfinaliści turnieju w Poitiers ponieważ w gronie czterech czołowych drużyn imprezy znaleźli się również gospodarze mistrzostw Starego Kontynentu - Rumunii.

W meczu o finał Polacy nie sprostali Włochom (15:18), porażką zakończył się też ich mecz o trzecie miejsce z Rumunią (12:15). Turniej wygrali Francuzi, którzy w finale pokonali Włochy 21:11.