Kadra U16 kobiet: Wygrywa Memoriał Małgorzaty Dydek

W dniach 1-3 lipca w Wołominie rozegrano V Memoriał Młodzieżowy Małgorzaty Dydek. Udział w tegorocznym turnieju wzięły reprezentacje żeńskie U-16 Ukrainy, Czech, Turcji i Polski. Nasz zespół z dwoma zwycięstwami i jedną porażką triumfował w turnieju, kolejne miejsca zajęły reprezentacje Czech, Rumuni i Turcji.

W pierwszym meczu nasz zespół pod wodzą Macieja Gordona podejmował drużynę Ukrainy, gospodarza i jednocześnie grupowego rywala Polek w tegorocznych Mistrzostwach Europy Dywizji B. Spotkanie miało zatem dodatkowy smaczek związany z próbą sił przed najważniejszą imprezą dla obu reprezentacji. Nasz zespół wystąpił bez przebywającej na zgrupowaniach kadry U-20 Anny Makurat oraz kontuzjowanej Liliany Banaszak. Po wyrównanej pierwszej kwarcie Polki przejęły inicjatywę i na przerwę schodziły z przewagą 9 punktów. W drugiej połowie kontrolowały przebieg wydarzeń dominując pod obiema tablicami. ostatecznie nasz zespół odniósł 14-punktowe zwycięstwo.

Polski w drugim dniu zmagań rywalizowały z Czeszkami. Jak się spodziewano mecz stał na wysokim poziomie. Czeszki to jeden z lepszych zespołów dywizji A (zeszłoroczny Mistrz Europy), silny fizycznie i bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Polki rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane i po 10 minutach prowadziły różnicą 9 punktów. W drugiej odsłonie rywalki pokazały klasę i mecz się wyrównał. Polki jednak do samego końca prowadziły ostatecznie zwyciężając 75:67.

Trzeci mecz z Turczynkami, które do tego momentu miały na swoim koncie dwie porażki, był niezwykle wyrównany. Praktycznie przez całe spotkanie żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na bezpieczną odległość a losy spotkania przesądziły się w ostatnich sekundach meczu. Ostatecznie Polki przegrały w stosunku 59:61

Komplet wyników:

Piątek 1.07.2016

TURCJA – CZECHY 45:48 (4:8, 7:13, 22:12, 12:15)

POLSKA – RUMUNIA 71:57 (17:16, 20:10, 14:15, 20:16)
Polska: Wińkowska 16 pkt. 10 zb., Wojtala 6 pkt., Iwaniuk 2 pkt., Trzeciak 2 pkt., Popiół oraz Hipp 10 pkt., Klimek 9 pkt., Zięmborska 8 pkt., Grzenkowicz 7 pkt., Gzinka 5 pkt., Leszczyńska 4pkt., Bojko 2 pkt.

Sobota 2.07.2016

RUMUNIA – TURCJA 70:55 (24:11, 19:16, 18:10, 9:18)

CZECHY – POLSKA 67 – 75 (13:22, 16:11, 16:23, 22:19)
Polska: Zięmborska 23 pkt. 15 zb, Wińkowska 11 pkt. 11 zb., Popiół 8 pkt., Hipp 5 pkt. oraz Leszczyńka 13 pkt 9 zb., Klimek 6 pkt., Grzenkowicz 4 pkt., Kulińska 3 pkt., Gzinka 2 pkt., Puter 0, Bojko 0, Iwaniuk 0

Niedziela 3.07.2016

RUMUNIA – CZECHY 60:75 (22:20, 12:19, 8:24, 18:12)

POLSKA – TURCJA 59:61 (12:15, 14:16, 19:12, 14:18)
Polska: Leszczyńska 9 pkt., Trzeciak 6 okt., Popiół 6 pkt., Klimek 2 pkt., Kulińska oraz Zięmborska 12 pkt. 11 zb., Wojtala 9 pkt., Hipp 8 pkt. Puter 4 pkt., Grzenkowicz 2 pkt., Wińkowska 1 pkt. 9 zb., Bojko 0

Klasyfikacja końcowa:
1. Polska
2. Czechy
3. Rumunia
4. Turcja

Pierwsza piątka turnieju: Alexandra Ghita (Rumunia), Natalie Miklikova (Czechy), Ceren Cigerci (Turcja), Simona Sklenerova (Czechy), Martyna Leszczyńska (Polska)

Najlepszy strzelec: Aleksandra Zięmborska (Polska)
Najlepiej blokująca i zbierająca – Nagroda Małgosi Dydek: Anna Wińkowska (Polska)
MVP Memoriału: Anna Wińkowska (Polska)