Kadra U20 kobiet: Wygrywamy z Bośnią i Hercegowiną

Polki w drugim dniu zmagań w mistrzostwach Europy dywizji A do lat 20 pokonały Bośnię i Hercegowinę 66:53. Poniedziałek jest dniem przerwy w mistrzostwach.

Biało-czerwone szybko otrząsnęły się po porażce z Hiszpanią w pierwszym dniu zmagań w mistrzostwach Starego Kontynentu. W starciu z Bośnią i Hercegowiną Polki miały przewagę pod tablicami, grały też bardziej zespołowo, dzięki czemu różnicą kilku punktów prowadziły przez cały mecz.

Rywalki tylko w czwartej kwarcie niebezpiecznie zbliżyły się na pięć punktów, ale od wyniku 58:53 nie potrafiły już trafić do kosza.

Po dwóch meczach grupowych Polki mają bilans 1-1. We wtorek nasz zespół czeka mecz z Portugalią.

Polska - Bośnia i Hercegowina 66:53 (25:11, 14:16, 14:12, 15:16)
Punkty dla Polski: Radomska 16 (1), Bujniak 12 (2), Grymek 11, Poboży 8, Podgórną 8 (1), Puc 6, Anna Makurat 3 (1), Aleksandra Makurat 2, Sklepowicz 2,